Tag Archive for Amp

Czas na test siły S&P. Trędowata GPW

Po wczorajszym wzroście o 0,7 proc. S&P dotarł szczytu z początku lipca, część europejskich indeksów także się do niego zbliża, a DAX już go pokonał. Szanse byków rosną, ale nie na GPW.

Kto chce upolować naszą "wielką chemię"

„Sytuacja związana z zakupem papierów największych krajowych grup chemicznych staje się coraz bardziej napięta” – stwierdza Anna Jarosik, analityk rynku chemicznego Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej. „Twierdzenie, że Norica Holding reperezentująca rosyjski Acron oferuje stosunkowo niską cenę za akcje firmy Azoty Tarnów jest jak najbardziej właściwe.

kasa

adv.justbeenpaid.com/?r=01zJO1HI2s&p=jsstripler5 rob kase, dostajesz 10$ za free i inwestuejsz je dalej, zarabiasz 2% dziennie od poczatkowej kwoty

Ulgi podatkowe na homoseksualizm

Pomysł aby państwo premiowało uprawianie homoseksualizmu ulgami

podatkowymi (tzw. związki partnerskie mają dawać prawa do ulg) to

bardzo dziwny pomysł.

wyborcza.pl/relacje/1,126862,12120971,Porozmawiajmy_o_zwiazkach_partnerskich,,,275703.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza&loggedIn=true&entryId=275703&v=1&pId=18243374&send-a=1#opinion18243374

Indeks S&P 500 pokonuje ważny poziom oporu

Nadchodzące godziny prawdopodobnie przyniosą niewiele istotnych ruchów na rynkach, lecz mimo to indeks S&P 500 próbuje wygenerować optymistyczny sygnał przed ważnymi danymi w czwartek i piątek.

Czy ryzykowne rynki potwierdzą dziś swoją siłę?

Wiele rynków finansowych znalazło się w połowie tego tygodnia na bardzo istotnych poziomach. Chodzi o powrót amerykańskiego S&P 500 do dołka z pierwszej połowy kwietnia, zbiegającego się ze szczytem z wiosny 2011 r. Niemiecki DAX wrócił do poziomu związanego ze szczytem ustanowionym pod koniec października 2011 r.

Na Wall Street spokojny początek tygodnia

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła minimalne spadki indeksu Dow i wzrosty Nasdaq i S&P500. Z branż spadały akcje koncernów paliwowych, zyskiwały na wartości firmy technologiczne. W centrum uwagi niezmiennie znajdowały się Hiszpania i Grecja.

Rosną nadzieje na akcję stymulującą

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła ok. 1-proc. wzrosty, a S&P 500 i DJI stoją obecnie na najwyższym poziomie od miesiąca. Wśród inwestorów rosną nadzieje, że banki centralne przeprowadzą skoordynowaną akcję poprawy płynności w światowej gospodarce.

Wood&Co. wznowił wydawanie rekomendacji dla LPP

Analitycy Wood&Co. wznowili wydawanie rekomendacji dla LPP od zalecenia „kupuj”. Ustalili cenę docelową jednej akcji spółki na 3.600 zł, co oznacza 18,7-proc. potencjał wzrostu z uwzględnieniem dywidendy.

Wall Street wystraszył inwestorów

Poniedziałek na nowojorskiej giełdzie zakończył się dużą przeceną akcji. Dow Jones spadł 1,14 proc., S&P 500 1,26 proc., a technologiczny Nasdaq zakończył notowania 1,70 proc. pod kreską. Optymizm który zapanował po decyzji dokapitalizowana hiszpańskich banków, okazał się krótkotrwały.

Indeks S&P 500 przy ważnym oporze

Rozpoczynający się tydzień może stać pod znakiem trwałego odwrócenia średnioterminowych trendów na najważniejszych rynkach. Jednakże, oprócz załagodzenia problemu hiszpańskiego sektora bankowego, konieczne jest potwierdzenie przez sygnały techniczne.

Indeks S&P 500 przy ważnym oporze

Rozpoczynający się tydzień może stać pod znakiem trwałego odwrócenia średnioterminowych trendów na najważniejszych rynkach. Jednakże, oprócz załagodzenia problemu hiszpańskiego sektora bankowego, konieczne jest potwierdzenie przez sygnały techniczne.

Na rynkach bez większych zmian

Czwartkowa sesja, pomimo początkowych spadków, nie przyniosła znaczących odchyleń głównych indeksów od poziomów odnotowanych na środowym zamknięciu. Po neutralnym starcie rynek zaczął się stopniowo osuwać, co w przypadku indeksu S&P500 zaowocowało chwilowym naruszeniem bariery 1.300 punktów.

S&P obniżył rating PBG do „SD” z „B+”

Standard and Poor’s obniżył rating PBG do „SD” z „B+” – podał S&P na stronie internetowej. Z kolei PBG poinformowało w raporcie, że analitycy S&P jako główną przyczynę obniżenia ratingu podają zawartą przez PBG umowę standstill z bankami, która w ocenie agencji zamiast rolowania zobowiązań wobec banków finansujących, wydłuża terminy ich spłaty.

Dobre rozdanie dla byków

Początek nowego tygodnia, zgodnie z planem, przyniósł odreagowanie. Indeksy w Europie i za oceanem (zrealizowany target 1290-1300 pkt na S&P500) były już mocno wyprzedane, a pesymizm sięgnął skrajnych wartości.

Eastbridge i Penta mają ponad 75,2 proc. EM&F

Eastbridge i Penta, które posiadają łącznie 74,58 proc. akcji EM&F, wraz z głosami wynikającymi z udzielonych Penta pełnomocnictw mają łącznie 75,2 proc. głosów na WZ grupy EM&F – poinformował Eastbridge w komunikacie.

Obiecujące odbicie

Wtorkowa sesja za oceanem zakończona spadkami nie zapowiadała tak negatywnego początku notowań, jaki w rzeczywistości mieliśmy. Spadki tylko w przypadku indeksu S&P500 przekroczyły 0,5%. Inwestorzy w Azji jednak nie zachowywali się najlepiej. Stąd początek notowań w Europie nie wypadł obiecująco. Na naszym parkiecie już otwarcie sesji nie było udane, gdyż indeks naszych blue chipów zanotował wartość o blisko 1% niższą od wczorajszego zamknięcia.

NFI EMF miał 12 43,9 mln zł straty

– Strata netto NFI Empik Media & Fashion, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniosła w pierwszym kwartale 2012 roku 43,9 mln zł wobec 11,9 mln zł straty rok wcześniej.