Tag Archive for Cen

URE otrzymał od PGNiG wyjaśnienia ws. korekty taryfy cen gazu

– Urząd Regulacji Energetyki otrzymał od PGNiG wyjaśnienia ws. złożonej przez spółkę korekty taryfy cen gazu na ten rok – poinformował Marek Woszczyk, prezes URE. Dodał, że przy podejmowaniu decyzji URE weźmie pod uwagę postępowanie arbitrażowe z Gazpromem.

Remisowy tydzień

Końcówka tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosła sesję, która w całości została podporządkowana amerykańskim danym makro i reakcjom rynków na opublikowany raport Departamentu Pracy. W efekcie do wczesnych godzin popołudniowych na parkiecie handlowano bez przekonania a zmiany cen przekładały się na kosmetyczne plusy lub minusy indeksu WIG20.

Wniosek o wyjaśnienie ws. złożonej taryfy cen gazu

– Urząd Regulacji Energetyki wysłał do PGNiG wniosek o wyjaśnienie ws. złożonej przez spółkę korekty taryfy cen gazu na ten rok. Spółka ma dwa tygodnie na odpowiedź – poinformował Marek Woszczyk, prezes URE.

Wniosek URE do PGNiG o wyjaśnienie ws. złożonej korekty taryfy cen gazu

– Urząd Regulacji Energetyki wysłał do PGNiG wniosek o wyjaśnienie ws. złożonej przez spółkę korekty taryfy cen gazu na ten rok. Spółka ma dwa tygodnie na odpowiedź – poinformował Marek Woszczyk, prezes URE.

Politycy kupują czas

Po kilkudniowym odpoczynku w ubiegłym tygodniu, w ostatni piątek giełdowe byki dostały do ręki argumenty za kontynuacją wzrostów cen akcji. Paliwem do tego były uzgodnienia szczytu przywódców Unii Europejskiej. Trudno mówić o szczegółach tych uzgodnień, bo takich nie było. Rynki dostały jednak to, co chciały otrzymać: deklarację o potencjalnym uruchomieniu środków z funduszy pomocowych dla Hiszpanii, Włoch i hiszpańskich banków oraz komunikat o rozpoczęciu prac nad wspólnym, unijnym nadzorem bankowym (unia bankowa).

RMF24: Nie rozmawiamy z Gazpromem o obniżce cen gazu

Nie ma żadnych rozmów z Gazpromem na temat obniżenia cen rosyjskiego gazu dla Polski – dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Krzysztof Zasada. W zeszłym tygodniu wiceprezes rosyjskiego koncernu Aleksander Miedwiediew stwierdził, że porozumienie w sprawie niższych cen surowca dla naszego kraju zostanie osiągnięte do końca Euro.

URE: PGNiG złożyło wniosek o podwyżkę cen gazu w taryfie

– Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło wniosek o podwyżkę cen gazu w taryfie, w tej chwili trwa postępowanie – poinformował w rozmowie z dziennikarzami prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Marek Woszczyk. Decyzja URE będzie zależała od cen ropy, kursu USD/PLN oraz wyników renegocjacji kontraktu z Gazpromem.

Drugi kwartał dobry dla PKN Orlen

Operacyjnie drugi kwartał będzie dla PKN Orlen dobry, ale gwałtowny spadek cen ropy spowoduje konieczność przeszacowania zapasów, co odbije się na wyniku raportowanym – powiedział TVN CNBC Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.

Czar prysł

Weekendowa informacja o planie pomocy dla banków hiszpańskich w postaci pożyczki do 100 miliardów euro od międzynarodowych instytucji finansowych została odebrana entuzjastycznie i na początku notowań w Europie widzieliśmy zwyżkę cen ryzykownych aktywów.

Ograniczony optymizm na początku tygodnia

Pierwsze godziny notowań na rynkach finansowych w nowym tygodniu przynoszą poprawę nastrojów, ale jednocześnie potwierdzają, że sytuacja daleka wciąż jest od „normalności”. Przyczynami zwyżek cen ryzykownych aktywów są zapowiedź pomocy dla będącej w kłopotach hiszpańskiej Bankii oraz korzystny z punktu widzenia szans na wypełnienie przez Grecję zobowiązań wynikających z planu pomocowego dla tego kraju.

Największy od dwóch dekad wzrost cen domów w USA

Po bardzo słabych notowaniach na Starym Kontynencie w środę można było zakładać, że zakończenie wczorajszej sesji w Ameryce będzie stanowić kluczowy impuls do interpretowania publikowanych dziś wstępnych odczytów wskaźników aktywności gospodarek Chin i Eurolandu.

Facebook wciąż traci na wartości

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie zmiany indeksów oraz cen akcji większości spółek, za wyjątkiem Facebooka, który stracił kolejne kilka procent.

Spada cena akcji Facebooka

Kolejne duże spadki cen akcji giganta internetowego Facebook.

Re: PiS chce przedłużyć program "Rodzina na swoim

masakra co ci analfabecie ekonomiczni i niereformowalni ignoranci robią. Przecież ten program spowodował wzrost cen mieszkań! Dodajmy jeszcze błaszczaka broniącego blaszaków KDT i mamy pełny obraz nędzy i rozpaczy

Saxo Bank: Inwestorów czeka okres wielu wyzwań

Zdaniem analityków Saxo Banku w trakcie ostatnich sześciu miesięcy inwestorzy mieli kilka powodów, aby przestać wierzyć w nieprzerwane wzrosty cen złota i innych metali szlachetnych.

Na co wskazuje inwestorom indeks strachu?

Większość inwestorów giełdowych ma silne przekonanie, graniczące wręcz z pewnością, co do tego, jak zachowa się rynek i w którym kierunku podąży. Suma indywidualnych przekonań wszystkich aktywnych inwestorów tworzy sentyment rynku, czyli ogólne nastawienie co do przyszłego zachowania cen.

2 miliony za zmowę cenową

UOKiK nałożył ponad dwumilionową sankcję finansową na przedsiębiorstwo Inco – Veritas, producenta m.in. płynu do mycia naczyń „Ludwik”. Spółkę ukarano za dziesięcioletnią zmowę cenową z dystrybutorami chemii gospodarczej i nawozów ogrodniczych, w której ustalała ona minimalny poziom cen hurtowych własnych produktów.

ISM w górę, akcje drożeją

Drugi kwartał rozpoczął się po myśli inwestorów, którzy zakładali utrzymanie się dobrych nastrojów na rynkach. Wyższe od oczekiwań indeksy aktywności w przemyśle zmniejszyły nieco obawy o spowolnienie wzrostu na świecie, choć naszym zdaniem zagrożenie jest cały czas aktualne. Póki co jednak – wzorem ubiegłego roku – kwiecień przynosi wzrost cen akcji i surowców.