Tag Archive for Centrum

Wyniki banków w centrum uwagi

Piątkowa sesja na rynkach przebiegała spokojnie do czasu opublikowania wyników JP Morgan i otwarcia giełd w USA. Zapoczątkowało to długo nie widziany dynamiczny wzrost na rynku EUR/USD oraz odbicie za oceanem.

Nokia Siemens Networks zatrudni we Wrocławiu 200 osób

W związku z rozbudową wrocławskiego centrum badawczo-rozwojowego Nokia Siemens Networks zwiększy zatrudnienie o kolejnych 200 osób. Poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie, którzy będą pracować nad oprogramowaniem dla sieci teleinformatycznych.

Centrum Klima zastąpi polski oddział Lindab

Centrum Klima – spółka działająca na rynku wentylacji i klimatyzacji w Polsce, członek międzynarodowej grupy Lindab – przejęła kompetencje działu wentylacji Lindab Polska w segmencie produktów wentylacyjnych przeznaczonych na rynek polski. Tym samym, jako firma należąca do Grupy Lindab, Centrum Klima stała się wyłącznym reprezentantem Lindab na rynku wentylacji i klimatyzacji w Polsce.

Fed pozostanie w centrum uwagi

W zakończonym tygodniu grupa banków centralnych zdecydowała o złagodzeniu prowadzonej polityki monetarnej, ale giełdy zostały z pytaniem, co zrobi amerykańska Rezerwa Federalna. Dane z rynku pracy nie dały jednoznacznej odpowiedzi i pytanie będzie wracało z każdym publikowanym raportem makro.

Coraz więcej płacimy za utrzymanie mieszkań. Ko…

Kurcze, średnia krajowa dobija do 3700 ja nie wiem dlaczego Polacy tak narzekają , jeszcze nie uwidzialam wpisu, ze ktoś zadowolony. Ja wiem, ze moja córka mieszka w Berlinie, płaci za czynsz bez mediów 550 eur za 75 m2 co jest tanio, ale za to dojeżdża do centrum godzinę. A zarabia 900 eur za 3/4 etatu po studiach skonczonych w Berlinie. A jej mąż, informatyk zarabia 1800 na rękę. Wysokosc czynszu to nie jest kilka procent od zarobków a gdyby chcieli mieszkać w centrum, lub chociaż o pól godziny bliżej i nie wsród Turków , gdzie sa zaniedbane kamienice, gdzie jest brudno i glosno i bardzo intensywnie pachnie ich przyprawami, płaciliby za czynsz ponad tysiąc euro. U mnie w pracy księgowa zarabia 9000 brutto, ale zna dwa języki i robi sprawozdania na giełdę, kadrowa zarabia 6000 brutto , ale zna niemiecki i jest po prawie. A to miasto 40 tysięcy mieszkańców, ale z dobrze zorganizowana strefa ekonomiczna i firmami z obcym kapitałem.

Na Wall Street spokojny początek tygodnia

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła minimalne spadki indeksu Dow i wzrosty Nasdaq i S&P500. Z branż spadały akcje koncernów paliwowych, zyskiwały na wartości firmy technologiczne. W centrum uwagi niezmiennie znajdowały się Hiszpania i Grecja.

Grecja i FOMC w centrum uwagi

Miniony tydzień zakończył się solidnym wzrostem głównych indeksów, a w dalszym ciągu relatywnie słabo zachowywały się indeksy małych i średnich spółek. Zainteresowania kupujących koncentrowały się na akcjach największych spółek, które podzielą się ze swoimi akcjonariuszami nadwyżką osiągniętą w roku 2011. Na tle innych giełd warszawski parkiet wyróżniał się relatywną siłą, a słabsze otwarcia po spadkach na giełdach amerykańskich, były momentalnie wykorzystywane do kupna akcji.

KGHM w centrum uwagi

„Przyjaciel z zagranicy”, który agresywnie kupował w ostatnich dniach polskie akcje, najwyraźniej dziś zrobił sobie wolne. Od rana widzieliśmy nieco mniejszą wartość obrotów na akcjach większości blue chips, a swoją obecność wreszcie zaakcentowała podaż i WIG20 po pierwszej reakcji wzrostowej zszedł po dwóch godzinach handlu lekko pod kreskę i do końca sesji poruszał się w okolicy wczorajszego zamknięcia.

Firmy outsourcingowe będą się nadal rozwijać w Krakowie

Sektor firm outsourcingowych będzie się wciąż rozwijał w Krakowie, ale w dłuższej perspektywie miasto to musi wzmocnić swoją pozycję, jako ważnego światowego centrum tego biznesu – uważają uczestnicy wtorkowego branżowego forum w Krakowie.

Hiszpania i Grecja w centrum uwagi

Podczas porannego handlu złoty oscyluje blisko minimów ustalonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,335 PLN za euro, 3,473 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,61 PLN za franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu na rynku wtórnym nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 5,31% w przypadku instrumentów 10-letnich.

Z dużej chmury mały deszcz

Dzisiejsza sesja na europejskich parkietach przypominała mecz otwarcia Euro 2012. Zaczęło się fantastycznie, ale skończyło już zdecydowanie gorzej. Tak przynajmniej przebiegał handel na newralgicznych parkietach południa Europy czy nawet centrum. Lepiej pod tym względem prezentowała się GPW, gdzie początkowy zapał do zwyżek był co prawa mniejszy, ale później rynek nie miał ochoty spadać, tak jak czyniły to główne indeksy Eurolandu.

93,3 mln złotych kredytu na realizację Aquarius Business House

Spółka Echo Investment zawarła z Alior Bank SA umowę kredytową o wartości 93,3 mln zł. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na realizację Aquarius Business House – biurowca klasy A powstającego w centrum Wrocławia.

Cisco otwiera Global Support Center w Krakowie

Amerykańska firma Cisco (1. miejsce w świecie w technologiach internetowych) poinformowała o otwarciu Cisco Global Support Center w Diamante Plaza Building w Krakowie-Podgórzu. Centrum zostanie włączone w globalną sieć podobnych ośrodków, w ramach której będzie świadczyć usługi zarówno klientom wewnętrznym, jak i zewnętrznym, w tym takim działom firmy Cisco, jak Cisco Services i dział finansowy, a także będzie wspierać działalność operacyjną firmy.

Cisco otwiera Global Support Center w Krakowie

Amerykańska firma Cisco (1. miejsce w świecie w technologiach internetowych) poinformowała o otwarciu Cisco Global Support Center w Diamante Plaza Building w Krakowie-Podgórzu. Centrum zostanie włączone w globalną sieć podobnych ośrodków, w ramach której będzie świadczyć usługi zarówno klientom wewnętrznym, jak i zewnętrznym, w tym takim działom firmy Cisco, jak Cisco Services i dział finansowy, a także będzie wspierać działalność operacyjną firmy.

Na Wall Street ponad 1-proc. spadki

Środowa sesja na Wall Street przyniosła ponad jednoprocentowe spadki, a w centrum uwagi rynku znalazły się problemy krajów strefy euro oraz zmagający z coraz większymi trudnościami hiszpański sektor bankowy.

Na Wall Street spadki, ale i tak był to najlepszy tydzień w maju

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami, a w centrum uwagi znalazła się wypowiedź wicepremier Hiszpanii wskazująca na kłopoty finansowe hiszpańskich regionów. Mimo spadków, zakończony właśnie tydzień był i tak najlepszy w maju.

ENEL-MED otworzył drugi szpital w centrum Warszawy

Centrum Medyczne ENEL-MED (GPW: ENE) otworzyło nowoczesny Szpital Centrum w stolicy – jest to drugi tego typu obiekt ENEL-MED w Warszawie. Placówka specjalizuje się w ortopedii i neurochirurgii. Inwestycja została zrealizowana m.in. dzięki środkom pozyskanym z oferty publicznej. Koszt inwestycji wynosi 23 mln zł.

Na Wall Street znów spadki, w centrum uwagi debiut Facebooka

– Akcje na giełdach w USA spadły w piątek szóstą sesję z rzędu, ale w centrum uwagi inwestorów znalazł się wyczekiwany od dawna debiut Facebooka. Analitycy zwracają uwagę, że to był najgorszy tydzień dla nowojorskiej giełdy od początku 2012 roku.