Tag Archive for Euro

W USA zawiodły dane, a w Europie Hiszpania

Wczorajsza publikacja wyników makroekonomicznych dla amerykańskiej gospodarki okazała się gorsza od oczekiwań analityków. Ponadto w strefie euro przypomniał o sobie panujący kryzys, w związku z czym na nowo odżyły obawy wśród inwestorów.

Energomontaż-Południe żąda zapłaty 10,5 mln euro

Energomontaż Południe zażądał od Alstom Boiler Deutschland i Alstom Power Systems zapłaty 5,1 mln euro za kwietniowe i majowe faktury i dodatkowych 5,4 mln euro w ramach roszczeń za „dodatkowe koszty i opóźnienia wynikające z winy Alstom” – podał Energomontaż-Południe w komunikacie.

Wracają obawy o spowolnienie, czekamy na dane z Chin

Protokół z posiedzenia Fed okazał się pretekstem do wyprzedaży euro i akcji – na QE3 bowiem jeszcze poczekamy. Polityka pieniężna rozluźniana jest w Azji, ale to dziś nie cieszy rynków. Dominują obawy o spowolnienie chińskiej gospodarki i jego wpływ na globalny wzrost. W nocy dane o PKB.

Na początek Hiszpania dostanie 30 mld euro

W nocy z poniedziałku na wtorek ministrowie finansów strefy euro doszli do porozumienia i po zaakceptowaniu warunków jakie musi spełnić Hiszpania, przeznaczy na pomoc dla sektora bankowego w tym kraju pierwsze 30 mld. Pomoc ta ma zostać wypłacona do końca miesiąca.

30 mld to za mało żeby kupić rally

„The euro is here to stay” stwierdził prezes Europejskiego Banku Centralnego. Tylko kto chce zostać z Euro? Każdy i nikt, a dla jednych jak i drugich najbardziej chyba męczący jest fakt marnowania czasu i nadziei rynkowych poprzez kreowanie idei w Europie na które najwyraźniej nikt się nie zgadza (choć jeszcze nie dawno wszyscy się zgodzili – mowa tu o tak pamiętnym szczycie z końca czerwca).

Hiszpania – 30 mld euro i rok więcej na redukcje deficytu

Wczorajsza sesja amerykańska nie różniła się za bardzo od wcześniejszych notowań na Starym Kontynencie. Aktywność inwestorów nadal pozostawała niewielka, a kurs walczył o przebicie się ponad poziom 1,23.

Uwaga rynku przenosi się na USA

W reakcji na obniżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny euro osłabiło się w stosunku do dolara. Kurs EUR/USD osiągnął minimum przy 1,2360 – to najniższy poziom od ponad miesiąca. Oprócz ECB politykę monetarną złagodziły również Ludowy Bank Chin i Bank Anglii. Dziś inwestorzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy.

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną dzięki oczekiwaniom wobec EMU i Chin

– Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną dzięki oczekiwaniom na luźniejszą politykę monetarną w strefie euro i Chinach, a także w związku z sankcjami nałożonymi na Iran, które mogą ograniczyć podaż – podają maklerzy.

Od początku roku inwestorzy wycofali z Hiszpanii ponad 120 mld euro

Wielkość kapitału wycofanego przez inwestorów w 2012 roku z Hiszpanii i ulokowanego za granicą sięgnęła ponad 120 miliardów euro – wynika z danych opublikowanych w piątek przez hiszpański bank centralny.

Grecja w Euro do piątku?

Od niedzieli sytuacja w strefie euro wydaje się odrobinę lepsza. Powyborczy rezultat w Grecji daje kolejną szansę na przynajmniej wakacyjną stabilizację polityczną w Atenach, co powinno się przełożyć na tymczasowe odejście inwestorów od codziennego analizowania skłonności do ekstremalnych rozwiązań poszczególnych polityków z tego kraju.

GTC sprzedaje Platinium Business Park 173,37 mln euro

Dwie spółki zależne GTC – GTC Satellite i Diego – zawarły w czwartek przedwstępne umowy sprzedaży Platinium Business Park 173,37 mln euro – poinformowało GTC w komunikacie. Kupującym jest Calobra Investments, spółką z grupy Allianz Real Estate.

Rośnie strach przed problemami strefy euro

– Środowa sesja na Wall Street przyniosła powrót spadków, gdyż inwestorzy boją się kupować akcje w obliczu niekończących się problemów w strefie euro

Środa należy do danych makro

W środę inwestorzy poznali dynamikę produkcji przemysłowej w strefie euro i poznają dynamikę sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Na rynku euro do złotego zaczęła się konsolidacja przed danymi o inflacji konsumenckiej w Polsce.

Na rynku panuje nerwowość; wybory w Grecji kluczowe dla notowań złotego

Na rynku przeważają negatywne nastroje, a ryzykowne aktywa są wyprzedawane. Kluczowe, także dla notowań złotego, będą wyniki niedzielnych wyborów w Grecji i jej dalsze losy, jeśli chodzi o pobyt w strefie euro. Do tego czasu złoty, który względnie dobrze opiera się negatywnemu sentymentowi, powinien poruszać w przedziale 4,30-4,40 za euro.

Hiszpański sektor bankowy dostanie 100 mld euro

Przed weekendem wielu specjalistów przewidywało, że hiszpańskie banki mogą dostać pomoc od Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej. Jak podano w komunikacie, pomoc ta została przyznana po telekonferencji euro grupy.

Hiszpański sektor bankowy dostanie 100 mld euro pomocy

Przed weekendem wielu specjalistów przewidywało, że hiszpańskie banki mogą dostać pomoc od Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej. Jak podano w komunikacie, pomoc ta została przyznana po telekonferencji euro grupy.

100 mld EUR zapewnia zwyżki w Europie

Ministrowie finansów strefy euro uzgodnili w weekend, że taką właśnie kwotę pożyczki otrzyma hiszpański sektor finansowy, co powinno pomóc inwestorom w decyzjach o zakupie akcji w poniedziałek.

Re: Pa, żubrze – Pekao już biało-czerwony

Gdyby nie Euro to pewno do zmiany by nie doszło. No ale na bandach muszą się ładnie prezentować logotypy UniCredit a nie jakiegoś tam Banku Pekao (choć przyznaje moim bankiem ten bank nie jest). Ukraiński Ukrsotsbank PJSC też zmienił logo przed Euro (nie tak późno co prawda jak Peakao) z tego co wiem.