Tag Archive for Gpw

Orion Investment chce przenieść się na GPW

Budowlana spółka Orion Investment, która od 2009 roku jest notowana na NewConnect, złożyła w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z zamiarem przeniesienia się na rynek główny GPW.

Czas na test siły S&P. Trędowata GPW

Po wczorajszym wzroście o 0,7 proc. S&P dotarł szczytu z początku lipca, część europejskich indeksów także się do niego zbliża, a DAX już go pokonał. Szanse byków rosną, ale nie na GPW.

Meiji Yasuda ogłosił przymusowy wykup akcji TU Europa

– Giełda zdecydowała o zawieszeniu notowań akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa ze względu na otrzymanie informacji o planowanym ogłoszeniu przymusowego wykupu akcji spółki – podała GPW w komunikacie.

Giełda zawiesza obrót akcjami TU Europa

– Giełda zdecydowała o zawieszeniu notowań akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa ze względu na otrzymanie informacji o planowanym ogłoszeniu przymusowego wykupu akcji spółki – podała GPW w komunikacie.

Adam Kuszyk w zarządzie Grupy ADV

Adam Kuszyk, pełniący od sierpnia 2011 roku funkcję dyrektora finansowego Grupy ADV (GPW: ADV) – holdingu firm działających w obszarze komunikacji cyfrowej, innowacyjnych technologii i sektorze e-commerce – został powołany przez radę nadzorczą grupy na stanowisko członka zarządu.

Pierwszy na Mazowszu odwiert PKN Orlen w poszukiwaniu gazu łupkowego

PKN Orlen (GPW: PKN) rozpoczął dziś prace nad pierwszym odwiertem w poszukiwaniu gazu łupkowego na terenie województwa mazowieckiego na koncesji „Garwolin”. W inauguracji wiercenia we wsi Goździk uczestniczyli minister skarbu państwa, Mikołaj Budzanowski, oraz prezes zarządu PKN Orlen – Jacek Krawiec.

Po 15 latach na GPW akcje KGHM warte sześć razy więcej

10 lipca 1997 roku KGHM Polska Miedź zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Podczas pierwszego notowania kurs akcji uplasował się na poziomie 23,5 zł za sztukę. Dziś akcje kosztują ponad 146 zł.

Grupa o2 SA planuje debiut na GPW

Grupa o2 SA, spółka działająca na rynku reklamy internetowej w Polsce, wydawca m.in. takich serwisów jak: o2.pl, Pudelek.pl, Kafeteria.pl i Wrzuta.pl, zamierza zadebiutować na GPW w Warszawie. Spółka planuje ekspansję w nowych segmentach rynku reklamy internetowej, w tym również poprzez akwizycje.

GPW trzyma pozycję lidera pod względem liczby debiutów

GPW jest liderem pod względem liczby debiutów oraz trzecim rynkiem w Europie pod względem wartości IPO w II kwartale 2012 r.

GPW iderem w Europie

Giełda Papierów Wartościowych jest liderem pod względem liczby debiutów w Europie – tak wynika z raportu PricewaterhouseCoopers. Według danych w drugim kwartale tego roku na GPW po raz pierwszy zostały wprowadzone akcje 33. spółek, w tym na rynek NewConnect 28.

Spada aktywność inwestorów na GPW

– Obroty sesyjne na rynku głównym GPW spadły w czerwcu 2012 roku o 30,6 proc. do 15,4 mld zł z 22,2 mld zł rok wcześniej – poinformowała GPW we wtorkowym komunikacie.

Plast-Box S.A. rozszerza współpracę z Tytanem

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A. (GPW: PLX) rozszerzyło zakres współpracy z jednym z liderów rynku chemii budowlanej, firmą Selena S.A. Obecnie słupska spółka realizuje zamówienia na 10-litrowe pojemniki dla kolejnych trzech linii produktowych marki Tytan.

ROBYG pozyskał 30 mln zł z emisji obligacji

ROBYG S.A. (GPW: ROB) zakończył emisję obligacji na łączną sumę 30 mln zł. W dniu 20 czerwca spółka dokonała przydziału 300 tys. sztuk obligacji, w tym, w ramach oferty publicznej obligacji serii E o wartości emisyjnej 20 mln zł oraz w ofercie prywatnej obligacji serii F na kwotę 10 mln zł. Grupa deweloperska ROBYG realizuje inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i Gdańsku oraz obiekt biurowo-komercyjny w warszawskim Wilanowie.

PGNiG S.A. wyemitowało obligacje o wartości 2,5 mld zł

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (GPW: PGN) wyemitowało 19 czerwca 2012 r. obligacje o wartości 2,5 mld zł w ramach Programu emisji obligacji z 22 maja 2012 r.

Plast-Box we współpracy z Gamratem wchodzi na nowy rynek

Plast-Box S.A. (GPW: PLX) zamierza stać się producentem elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, przeznaczonych do systemów rynnowych i rurowych firmy Gamrat. Poszerzenie przez firmę z Pomorza dotychczasowego zakresu działalności o elementy z PVC to bezpośrednia konsekwencja powiązań kapitałowych ze spółką Gamrat, ale także zapowiedź nowego kierunku rozwoju słupskiej spółki.

Digital signage dzięki marce Triline

AB (GPW: ABE) – dystrybutor IT i CE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wprowadza pierwsze rozwiązanie digital signage dla telewizji w HD, pod marką własną Triline.

ROBYG uzyskał refinansowanie zakupu terenu na Bemowie

Grupa deweloperska ROBYG (GPW: ROB) podpisała umowę kredytową dotyczącą refinansowania zakupu nieruchomości położonej w Warszawie w dzielnicy Bemowo. Łączna suma kredytu wynosi 8,4 mln zł. Na terenie, którego dotyczy umowa, powstanie kompleks obejmujący około 300 mieszkań.

ES-SYSTEM realizuje II etap oświetlenia dla Międzynarodowych Targów Poznańskich

ES-SYSTEM (GPW: ESS), polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, podpisała umowę na realizację II etapu modernizacji oświetlenia hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kontrakt o wartość 1,4 mln zł netto zostanie zrealizowany do sierpnia br.