Tag Archive for Jej

Kurs piLAB wzrósł w debiucie na NewConnect o 50 procent

Kurs praw do akcji wrocławskiej spółki informatycznej piLAB wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 50 proc. do 3 zł. piLAB jest 404. firmą notowaną na tym rynku. Jej debiut był 56. wejściem na NewConnect w tym roku.

Kurs PDA spółki piLAB wzrósł w debiucie na NewConnect o 50 procent

Kurs praw do akcji wrocławskiej spółki informatycznej piLAB wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 50 proc. do 3 zł. piLAB jest 404. firmą notowaną na tym rynku. Jej debiut był 56. wejściem na NewConnect w tym roku.

Re: jednak kuracja nie pomogla :€

Najzabawniejsze jest to, że sam podrzucasz link, który w doskonały wręcz sposób falsyfikuje tezę, którą chciałeś udowodnić.

finanse.wp.pl/kat,104492,title,Zarabiamy-najgorzej-w-Unii-Jestesmy-w-ogonie-biedakow,wid,14140525,wiadomosc_firma.html?ticaid=1ed0f

Oto pod tytułem „zarabiamy najgorzej w Unii” można przeczytać, że w czterech państwach zarabiają mniej od nas. A twoja „notacja rankingowa” zawiera jeszcze inne dane (i nic dziwnego, bo zamieszczone tam dane są sprzed trzech lat), a do tego jest oparta na kwotach w Euro, stąd charakterystyczny dla Polski spadek pomiędzy rokiem 2008 a 2009 (kiedy euro było warte odpowiednio 3,30 zł i 4,80 zł).

Partnerem jesteś fatalnym, bo najpierw rzucasz jakąś tezę, a następnie gorączkowo szukasz jej potwierdzeń. Tak się nie robi nie tylko w statystyce ekonomicznej, ale tym bardziej w fizyce kwantowej.Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie.

Jacek Kaczmarski

KNF: Wątpliwości wobec Amber Gold

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że umieściła spółkę Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych, ponieważ ma wątpliwości, czy nie wykonuje ona czynności bankowych bez licencji. Wcześniej spółka wezwała KNF do upublicznienia zarzutów pod jej adresem.

Ważą się losy ważnych inwestycji w Polsce

Ważą się losy inwestycji prowadzonych przez Hydrobudowę. Są to między innymi budowa gazoportu w Szczecinie oraz budowa odcinków autostrad A1 i A4. Hydrobudowa prowadziła też nie rozliczoną do dziś budowę Stadionu Narodowego w Warszawie. Jej długi sięgają miliarda, trzystu milionów złotych.

Kurs akcji Inventi wzrósł w debiucie na NewConnect

Kurs akcji energetycznej spółki Inventi wzrósł w piątek na otwarciu w debiucie na NewConnect o 50 proc., do 0,81 zł. Inventi to 390. firma notowana w ASO, jej debiut był 42. w bieżącym roku.

Globalny strach miał wielkie oczy

Na ostatnich sesjach WIG20 zasygnalizował pewną siłę relatywną wobec otoczenia globalnego, tak więc kończący tydzień dzień był znakomitą okazją aby potwierdzić jej trwałość. Początek sesji przebiegał przy niekorzystnych dla GPW tendencjach na rynku walutowym i surowcowym, tak więc był klimat do kolejnego testu poprawy nastrojów w warunkach „rozpoznania walką”.

Kurs akcji Mex Polska wzrósł na początku notowań w debiucie na GPW o 8,9 proc.

Kurs akcji Mex Polska, spółki zarządzającej sieciami restauracji i klubów muzycznych, wzrósł na początku notowań w debiucie na GPW o 8,9 proc., do 10,89 zł. Mex Polska to 434. spółka na GPW. Jej wejście było 9. tegorocznym debiutem na tym rynku.

Wzrost zysków Uboat Line w I kwartale 2012 roku

O ponad 100 proc., w porównaniu z I kw. 2011 roku, wzrósł zysk netto notowanej na rynku NewConnect spółki Uboat Line S.A. Firma w okresie od 1 stycznia 2012 roku do 31 marca 2012 roku wygenerowała zysk netto w wysokości 2871 zł. Natomiast jej przychody wyniosły 1837228 zł. Kolejne kwartały przyniosą dalszy wzrost zysków Uboat Line S.A., które zostaną powiększone m.in. o wpływy z branży turystycznej.

Ceny ropy w Nowym Jorku spadają po wzroście jej zapasów

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po wzroście jej zapasów w USA – podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 39 centów do 105,77 USD.

Kurs PDA Work Service na otwarciu w debiucie nie zmienił się

Kurs praw do akcji Work Service, spółki zajmującej się rekrutacją i doradztwem personalnym, nie zmienił się na otwarciu w debiucie i wyniósł 6 zł. Spółka jest 433. firmą notowaną na GPW. Jej dzisiejsze wejście to 8. debiut na rynku głownym w tym roku.

Re: e-deklaracje – długi czas wysyłania

W celu rozwiązania problemu prosimy w programie Adobe Reader w menu Edycja -> Preferencje -> Zabezpieczenia (rozszerzone) usunąć haczyk przy opcji „Włącz..”, wyłączyć aplikację, a po ponownym jej uruchomieniu wysłać dokument raz jeszcze.

Kofola zakłada wzrost przychodów

Grupa Kofola oczekuje, że w tym roku uda jej się zwiększyć przychody w porównaniu z rokiem ubiegłym, podczas gdy rynek pozostanie płaski – poinformował dziennikarzy Bartosz Marczuk, dyrektor finansowy spółki. Dodał, że na wyniki I kwartału pozytywny wpływ miały korzystne warunki pogodowe.

Niedźwiedzie coraz bardziej agresywne

Przecena na giełdach coraz bardziej przybiera na sile. Na razie towarzyszy jej spadek obrotów. Pogorszenie się nastrojów może jednak zwiększyć grono chętnych do sprzedaży akcji.

Opcja nigeryjska wygasa

Kierownictwo Kulczyk Oil Ventures Inc. wspólnie ze swoim większościowym akcjonariuszem Kulczyk Investments uzgodniło, że w najlepiej pojętym interesie obu spółek nie leży przedłużanie opcji poza jej datę wygaśnięcia – tj. 31 marca 2012 r. Zgodnie z warunkami umowy finansowania pomostowego z KI, do 31 marca 2012 roku KOV miała spłacić zadłużenie wobec KI wynikające z finansowania pomostowego.

Tanieje ropa naftowa na giełdzie w USA

Notowania ropy w Nowym Jorku podczas tej sesji spadają, bo rosną jej zapasy – podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 69 centów, do 106,64 dol.

Re: Człowieku!

prawa-seniora.wieszjak.pl/hipoteka-odwrocona/286272,Odwrocona-hipoteka-plusy-i-minusy-projektu-ustawy.html

„Raport wskazuje szereg nieprecyzyjnych sformułowań, które występują w opublikowanym przez MF projekcie ustawy z dnia 26 kwietnia 2011 roku. Fundacja zwraca uwagę m.in. na potrzebę wprowadzenia wymogu konsultacji z doradcą przed zaciągnięciem odwróconego kredytu hipotecznego. Pełne informacja na temat oferty powinna zostać udostępniona seniorom, by mogli poznać oni wszystkie jej zalety i wady. Podobna broszura ukazała się już na rynku – podczas Targów Golden Age 50+, które odbyły się w Warszawie pod koniec maja, FH Familia udostępniał emerytom materiały informacyjne wraz z poradnikiem finansowym. Istotne wydaje się również doprecyzowanie terminu „rozporządzanie”. Ustawa przewiduje, że kredytobiorca może zobowiązać się do nierozporządzania nieruchomością obciążoną hipoteką. Niezastosowanie się do tego może skutkować rozwiązaniem umowy, a tym samym utraceniem przez seniora świadczenia w ramach odwróconego kredytu hipotecznego. Dookreślenie słowa „rozporządzanie” wydaje się w tej sytuacji niezbędne. Na uwagę zasługuje także komentarz Fundacji poruszający kwestię świadczeń socjalnych. Senior, którego miesięczne dochody są niskie, ma ustawowo prawo do przywilejów socjalnych, m.in. do zniżki czynszowej. Jeżeli świadczenia z tytułu odwróconego kredytu hipotecznego zostałyby uznane za dochód osoby starszej, wówczas utraciłaby ona prawo do ulg. Fundacja w tym miejscu postuluje, by rozdzielić świadczenie od emerytury, by tym samym senior mógł zachować prawo do upustów. Tylko w takim wypadku odwrócony kredyt hipoteczny będzie spełniał swoją funkcję, to jest faktycznie poprawiał sytuację finansową kredytobiorcy”

Re: No i co ma rząd do odwróconej hipoteki????

dr.krisk napisał:

...Chłopie – co ma rząd do odwróconej hipoteki???

Zadajesz pytanie nie na miejscu. Przecież to jest indywiduum o mentalności bolszewickiej które, przyzwyczajone do omnipotencji Genseka, nie potrafi sobie wyobrazic że coś może się dziać bez wiedzy i inicjatywy „onych”. On ma zakodowane że wszystko – od wyroków sądowych po dystrybucję papieru do dupy, od programu w telewizji po przydział dachówek zależy od władzy. Władza ma i da albo nie da – jak się jej będzie podobało.

I daltego głosuje na kaczyńskiego bo on najbardziej mu przypomina Towarzysza Sekretarza.