Tag Archive for Mld

Jakubas chce więcej Puława

Zbigniew Jakubas chce zwiększyć zaangażowanie w Puławach do około 20 proc. Znany inwestor giełdowy poinformował również, że wraz z innymi inwestorami giełdowymi tworzy fundusz inwestycyjny, który będzie dysponował kwotą około 1 mld zł i inwestował głównie w polską chemię.

PGNiG sprzedało 8 mld m sześc. gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA sprzedało 8 mld m sześc. gazu ziemnego w pierwszym półroczu 2012 roku, wobec 7,6 mld m sześc. sprzedanych w analogicznym okresie 2011 r. Wydobycie gazu w pierwszym półroczu 2012 r. wyniosło 2,2 mld m sześc., podobnie jak w pierwszym półroczu 2011 r.

Na początek Hiszpania dostanie 30 mld euro

W nocy z poniedziałku na wtorek ministrowie finansów strefy euro doszli do porozumienia i po zaakceptowaniu warunków jakie musi spełnić Hiszpania, przeznaczy na pomoc dla sektora bankowego w tym kraju pierwsze 30 mld. Pomoc ta ma zostać wypłacona do końca miesiąca.

30 mld to za mało żeby kupić rally

„The euro is here to stay” stwierdził prezes Europejskiego Banku Centralnego. Tylko kto chce zostać z Euro? Każdy i nikt, a dla jednych jak i drugich najbardziej chyba męczący jest fakt marnowania czasu i nadziei rynkowych poprzez kreowanie idei w Europie na które najwyraźniej nikt się nie zgadza (choć jeszcze nie dawno wszyscy się zgodzili – mowa tu o tak pamiętnym szczycie z końca czerwca).

Hiszpania – 30 mld euro i rok więcej na redukcje deficytu

Wczorajsza sesja amerykańska nie różniła się za bardzo od wcześniejszych notowań na Starym Kontynencie. Aktywność inwestorów nadal pozostawała niewielka, a kurs walczył o przebicie się ponad poziom 1,23.

Spada aktywność inwestorów na GPW

– Obroty sesyjne na rynku głównym GPW spadły w czerwcu 2012 roku o 30,6 proc. do 15,4 mld zł z 22,2 mld zł rok wcześniej – poinformowała GPW we wtorkowym komunikacie.

Padł rekord! 27 miliardów złotych do podziału

Zastrzyk ponad 27 mld zł gotówki może popłynąć w tym roku do akcjonariuszy spółek, wynika z analizy „Parkietu”. To rekord w historii warszawskiej giełdy.

Od początku roku inwestorzy wycofali z Hiszpanii ponad 120 mld euro

Wielkość kapitału wycofanego przez inwestorów w 2012 roku z Hiszpanii i ulokowanego za granicą sięgnęła ponad 120 miliardów euro – wynika z danych opublikowanych w piątek przez hiszpański bank centralny.

Kryzys zdopingował Bank Anglii do działań

– Barclays Capital zmienił w piątek prognozę dla polityki pieniężnej Banku Anglii (BoE) i obecnie oczekuje, że w ramach tzw. QE bank centralny wpompuje w banki kolejne 50 mld funtów, po 325 mld funtów wykreowanych wcześniej.

Przełom w sprawie problemów Hiszpanii

To, o czym spekulowano od tygodni, właśnie się stało. Hiszpania poprosiła o międzynarodową pomoc w ratowaniu tamtejszych banków. Chodzi o niebagatelną sumę 100 mld euro. To dotąd największa kwota pomocy w trwającym od ponad dwóch lat kryzysie zadłużeniowym na Starym Kontynencie.

100 mld EUR zapewnia zwyżki w Europie

Ministrowie finansów strefy euro uzgodnili w weekend, że taką właśnie kwotę pożyczki otrzyma hiszpański sektor finansowy, co powinno pomóc inwestorom w decyzjach o zakupie akcji w poniedziałek.

Dragados wygrał z drogowcami

W najczarniejszym scenariuszu wyrok może kosztować generalną dyrekcję ponad 10 mld zł, bo otwiera drogę do realizacji zaniechanych inwestycji – informuje „Puls Biznesu”.

PGNiG zamierza w tej dekadzie wydać około 50 mld zł na inwestycje

Grupa PGNiG zamierza w tej dekadzie wydać około 50 mld zł na inwestycje – powiedział wiceprezes spółki Sławomir Hinc podczas kongresu w Sopocie.

100 mld euro poprawi nastroje

100 mld euro ratunkowego finansowania dla greckich banków może – przy obecnych nastrojach rynkowych – przesądzić o przedłużeniu odbicia na światowych rynkach. GPW ma znów szansę błysnąć.

Debiut Facebooka w cieniu kryzysu

Wart przeszło 100 mld USD debiut Facebooka na giełdzie, któremu towarzyszy 3. największa w historii oferta sprzedaży akcji (16 mld USD), w innych warunkach rozgrzewałby umysły inwestorów na całym świecie. Przypada jednak na kolejną odsłonę kryzysu zadłużeniowego na Starym Kontynencie i to ten czynnik determinuje zachowania inwestorów. Niemniej jednak Facebook stanie się pod względem kapitalizacji rynkowej większą spółką niż na przykład legendarne Ford, czy Disney.

Kosztuje 104 miliardy dolarów, a ma zaledwie osiem lat

Facebook wyznaczył cenę swoich akcji na 38 dolarów – w górnej granicy widełek (34-38 dol.). Teraz, tuż przed debiutem o godz. 15.30 na parkiecie Nasdaq w Nowym Jorku, firma warta jest 104 mld dol. Portal społecznościowy z 900 mln klientów i 1 mld dol. zysku w 2011 r. ma zaledwie 8-letnią historię. Na swoje potrzeby zebrał z oferty – jednej z największych w historii USA – 16 mld dol.

Wyniki KGHM zgodny z konsensusem

– Jednostkowy zysk netto KGHM w pierwszym kwartale 2012 roku spadł do 1,405 mld zł z 1,958 mld zł w pierwszym kwartale 2011 roku i był zgodny z konsensusem na poziomie 1,391 mld zł.

Potężny cios dla wielkiego banku. Wielomiliardowe straty

Uchodzący za jeden z najlepiej zarządzanych banków świata, największy bank w USA JPMorgan nieoczekiwanie przyznał, że stracił 2 mld USD na swych operacjach w ostatnich sześciu tygodniach i ostrzegł, że faktyczna strata może okazać się wyższa.