Tag Archive for Mln

PEP ma z Mondi ugodę

– Polish Energy Partners zawarł z Mondi Świecie ugodę ws. sprzedaży Saturn Management. Sprzedaż Saturn Management zwiększy skonsolidowany zysk netto PEP o 57 mln zł, a zysk jednostkowy o 82 mln zł – podał PEP w komunikacie.

SuperDrob buduje zakład wyrobów garmażeryjnych

Nawet 50 mln zł zamierza zainwestować spółka SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne w Karczewie w budowę swojego nowego zakładu przetwórczego w Łodzi. Docelowo zatrudnienie w nim ma znaleźć 255 osób, a produkcja ruszyć ma w styczniu przyszłego roku.

SuperDrob buduje zakład wyrobów garmażeryjnych

Nawet 50 mln zł zamierza zainwestować spółka SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne w Karczewie w budowę swojego nowego zakładu przetwórczego w Łodzi. Docelowo zatrudnienie w nim ma znaleźć 255 osób, a produkcja ruszyć ma w styczniu przyszłego roku.

KDM Shipping chce pozyskać z oferty publicznej ok. 36 mln dolarów

KDM Shipping chce pozyskać ok. 36 mln USD z oferty publicznej do 3,5 mln nowych akcji. Środki pozyskane z emisji spółka planuje przeznaczyć na powiększenie floty statków oraz inwestycje w stocznię w Kherson – podała spółka w prospekcie emisyjnym.

BRE Bank chce zwiększać dynamikę sprzedaży

BRE Bank chce w kolejnych kwartałach zwiększać dynamikę sprzedaży kredytów konsumpcyjnych i szacuje, że wartość sprzedaży w tym segmencie w kolejnych kwartałach będzie wynosić ok. 600 mln zł kwartalnie.

Połączenie Tarnowa i Puław da ok 100 mln zł synergii

Połączenie Tarnowa i Puław da ok 100 mln zł synergii, głównie w pierwszym roku po zakończeniu przejęcia oraz wygeneruje jednorazowe oszczędności inwestycyjne w wysokości ok 200 mln zł w Tarnowie – podał ZA Tarnów w prezentacji do wezwania na ZA Puławy.

Polimex-Mostostal podpisał umowę z PKN Orlen o wartości 379 mln zł netto

Polimex-Mostostal podpisał umowę z PKN Orlen o wartości 379 mln zł netto – podały spółki w komunikatach. Inwestycja będzie realizowana w ramach szacowanego na 1,4 mld zł programu inwestycji ekologiczno – energetycznych Orlenu.

Pragma Faktoring SA: 55-proc. wzrost portfela wierzytelności na koniec II kwartału br.

Łączna wartość portfela wierzytelności Pragma Faktoring SA na 30 czerwca 2012 wyniosła 94 mln zł wobec 60 mln zł w analogicznym okresie roku 2011. W II kwartale br. spółka nawiązała współpracę z 24 klientami, dzięki czemu osiągnęła wartość kontraktacji z tytułu faktoringu i udzielonych pożyczek w kwocie 79,4 mln zł. W stosunku do zeszłego roku oznacza to wzrost o ponad 34 proc.

Wzrost portfela wierzytelności Grupy Pragma Inkaso po II kwartale br.

Grupa Kapitałowa Pragma Inkaso posiadała na koniec czerwca br. portfel wierzytelności o wartości 347 mln zł, co daje 9 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku 2011. Nadal największy udział w portfelu mają usługi windykacji na zlecenie – 186 mln zł.

KGHM zapłacił w maju i czerwcu ponad 100 mln zł podatku od kopalin

KGHM w maju i czerwcu odprowadził do budżetu państwa ponad 100 mln zł z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin. W całym roku kwota podatku zapłaconego przez miedziowy koncern sięgnie 1,2-1,3 mld zł – poinformował w TVN CNBC prezes spółki Herbert Wirth.

UOKiK: Gigantyczna kara dla PGNiG!

– UOKiK nałożył ok. 60 mln zł kary na PGNiG za nadużywanie pozycji rynkowej. Spółka bezpodstawnie odmawiała podpisania kompleksowej umowy na dostawy gazu z firmą NowyGaz – poinformowała prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. PGNiG odwoła się od decyzji.

PGNiG odwoła się od decyzji UOKiK

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA odwoła się od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 5 lipca 2012 roku, dotyczącej kary w wysokości ok. 60 mln zł.

UOKiK: Gigantyczna kara dla PGNiG!

UOKiK nałożył 60 mln zł kary na PGNiG – podał Urząd w zaproszeniu na konferencję prasową. Konferencja w tej sprawie odbędzie się we wtorek o godz. 11.00.

Akcjonariusze Wilbo odstąpili od umowy

– Dariusz Bobiński oraz Waldemar Wilandt, akcjonariusze Wilbo, odstąpili od umowy na podstawie której spółkę miało przejąć Seko. Powodem było żądanie renegocjacji warunków kontraktu przez Seko i opóźnienie nowej emisji akcji tej spółki skierowanej do akcjonariuszy Wilbo – poinformowało Wilbo w komunikacie. Akcjonariusze Wilbo żądają zapłaty przez Seko 10 mln zł kary.

Comarch idzie w sektor zdrowia

Jak podaje dzisiejszy Parkiet, Comarch zamierza w kolejnych latach wydawać po ok. 15 mln zł rocznie na dalszą rozbudowę pakietu produktów i rozwiązań dla sektora zdrowia – powiedział Janusz Filipiak, prezes spółki.

Sprawa 15 mln kary dla PZU – do ponownego rozpatrzenia

Sąd Apelacyjny skierował do ponownego rozpoznania sprawę kary w wysokości ok. 15 mln zł, nałożonej w 2009 r. przez UOKiK na PZU. Sąd drugiej instancji uchylił w całości niekorzystny dla PZU wyrok sądu antymonopolowego.

Strata DSS w 2011 r. wyniosła 435,4 mln zł

Skonsolidowana strata Dolnośląskich Surowców Skalnych (DSS) w 2011 r. wyniosła 435,4 mln zł, a strata operacyjna 365,5 mln zł. Przychody sięgnęły 588,5 mln zł – podała grupa w raporcie rocznym. W połowie czerwca DSS informowała, że według szacunkowych, nieaudytowanych danych, skonsolidowana strata netto w 2011 r. wyniosła 194,5 mln zł, strata operacyjna 165,4 mln zł, a przychody 589,2 mln zł.

900 mln na sieci

Tauron Polska Energia podpisał 3 lipca umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytu na łączną kwotę finansowania w wysokości 900 mln zł.