Tag Archive for Nad

Zgoda na przejęcie polskiej spółki chemicznej

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała zgodę na przejęcie przez spółkę Synthos kontroli nad Zakładami Azotowymi Puławy – poinformował we wtorek UOKiK. Ministerstwo skarbu natomiast sprzyja przejęciu Puław przez Azoty Tarnów.

Pierwszy na Mazowszu odwiert PKN Orlen w poszukiwaniu gazu łupkowego

PKN Orlen (GPW: PKN) rozpoczął dziś prace nad pierwszym odwiertem w poszukiwaniu gazu łupkowego na terenie województwa mazowieckiego na koncesji „Garwolin”. W inauguracji wiercenia we wsi Goździk uczestniczyli minister skarbu państwa, Mikołaj Budzanowski, oraz prezes zarządu PKN Orlen – Jacek Krawiec.

Nokia Siemens Networks zatrudni we Wrocławiu 200 osób

W związku z rozbudową wrocławskiego centrum badawczo-rozwojowego Nokia Siemens Networks zwiększy zatrudnienie o kolejnych 200 osób. Poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie, którzy będą pracować nad oprogramowaniem dla sieci teleinformatycznych.

Politycy kupują czas

Po kilkudniowym odpoczynku w ubiegłym tygodniu, w ostatni piątek giełdowe byki dostały do ręki argumenty za kontynuacją wzrostów cen akcji. Paliwem do tego były uzgodnienia szczytu przywódców Unii Europejskiej. Trudno mówić o szczegółach tych uzgodnień, bo takich nie było. Rynki dostały jednak to, co chciały otrzymać: deklarację o potencjalnym uruchomieniu środków z funduszy pomocowych dla Hiszpanii, Włoch i hiszpańskich banków oraz komunikat o rozpoczęciu prac nad wspólnym, unijnym nadzorem bankowym (unia bankowa).

UE pracuje nad nowym prawem. Co z bankami spółdzielczymi?

Bruksela nie chce zgodzić się na propozycje, wnoszone wspólnie przez KNF i polskie banki spółdzielcze. – Jeśli rozmowy nie przyniosą oczekiwanego efektu, system bankowości spółdzielczej będzie musiał się zreorganizować – mówi Andrzej Jakubiak, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

Gigant inwestuje w fotowoltaikę, czyli prąd ze słońca

Eksperci prognozują złotą erę dla fotowoltaiki, czyli pozyskiwania prądu ze słońca. KGHM z naukowcami intensywnie pracuje nad nowatorskimi metodami produkcji ogniw fotowoltaicznych. Efektem tych prac może być na przykład dachówka fotowoltaiczna, która mogłaby zastąpić popularne kolektory słoneczne.

Słaba kondycja amerykańskiego przemysłu

Pierwsza lipcowa sesja za oceanem zakończyła się umiarkowanym wzrostem najważniejszych amerykańskich benchmarków. Notowania na Wall Street rozpoczęły się nieznacznie poniżej poziomów piątkowego zamknięcia, jednak szybko kupujący wyprowadzili najważniejsze indeksy w USA nad kreskę.

Globalna euforia, ale GPW bez wigoru

Dzisiejsza sesja zapowiadała się bardzo ciekawie. Niedźwiedzie podjęły wczoraj energiczną próbę przejęcia krótkoterminowej inicjatywy, ale nocne decyzje z unijnego szczytu potencjalnie powinny wspierać byki do walki o panowanie nad rynkiem. Poza tym sesja kończyła kwartał, co w przypadku chociaż wybranych walorów mogło zachęcać do próby podretuszowania kwartalnego wyniku.

Ponad polskimi głowami

Co fuzja BZ WBK i Kredyt Banku oznacza dla krajowego rynku i kim w ogóle są hiszpańscy bankowcy? Grupa KBC – akcjonariusz Kredyt Banku i Banco Santander – akcjonariusz Banku Zachodniego WBK podpisały porozumienie w sprawie rozpoczęcia prac nad połączeniem Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku w jedną instytucję.

jest zabawa – jest ryzyko

w sumie to proste:

DWA RAZY większe niż w banku odsetki. Ostrzeżenia KNF. Brak licencji bankowej, brak gwarancji depozytów. Za to – bardzo duże odsetki.

ZAWSZE byli, są i będą ludzie pazerni i nieostrożni.

Moim zdaniem – niech lecą, niech inwestują, niech wpłacają i się cieszą.

Super!

Tylko JAK STRACĄ i polecą z mordą do tv i prokuratury – to niech się nikt nad nimi nie lituje!!!

jeep

Re: Fundusze inwestycyjne- minimum na start

Witam,

niewątpliwie warto inwestować, a im wcześniej tym lepiej. Przy niewielkich kwotach miesięcznych należy szczególnie zwracać uwagę na koszty, aby nie przepłacać. Zajrzyj na platformę mBanku (swoboda wpłat, wypłat, brak opłat manipulacyjnych, niskie kwoty wejścia w wielu funduszach z wyjątkiem zagranicznych) lub Bestfunds.pl. Zanim zaczniesz kupować, stwórz sobie tzw. fundusz awaryjny, np. 2 tys. zł na koncie oszczędnościowym. Na początku bardziej liczy się systematyczność niż stopa zwrotu. W międzyczasie zastanów się nad strategią. Korzystaj z narzędzi dostępnych na Analizy.pl. Odwiedź portal OpiekunInwestora.pl oraz Bossa.pl, poczytaj poradniki dostępne na stronie KNF. Powoli wdrożysz się w ten rynek.

Pozdrawiam, Joanna

Doradztwo Finansowe on-line Brandmind

Miecz Damoklesa nad europejskim systemem bankowym

Od przeszło roku ostrzegaliśmy, że europejski sektor bankowy musi przejść proces delewarowania, aby przystosować się do nowego, surowszego otoczenia. Inaczej nie da się spełnić wymagań kapitałowych przewidzianych w Bazylei 3, a co za tym idzie, odbudować reputacji instytucji finansowych.

Panika wisi nad warszawskim parkietem

Po wczorajszej, niekontrolowanej w przypadku wielu walorów wyprzedaży atmosfera przed dzisiejszą sesją była wymarzona do wygenerowania totalnej paniki.

SOKiK oddalił odwołanie PGE w sprawie Energi

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) oddalił odwołanie PGE od decyzji UOKiK zakazującej dokonania koncentracji polegającej na przejęciu przez PGE kontroli nad Energą stwierdzając, że nie ma podstaw do jego uwzględnienia.

SOKiK oddalił odwołanie PGE w sprawie Energi

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) oddalił odwołanie PGE od decyzji UOKiK zakazującej dokonania koncentracji polegającej na przejęciu przez PGE kontroli nad Energą stwierdzając, że nie ma podstaw do jego uwzględnienia.

SOKiK oddalił odwołanie PGE w sprawie Energi

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) oddalił odwołanie PGE od decyzji UOKiK zakazującej dokonania koncentracji polegającej na przejęciu przez PGE kontroli nad Energą stwierdzając, że nie ma podstaw do jego uwzględnienia.

Polityczny impas i trend spadkowy utrzymane.

Notowania EUR/USD utrzymują krótkoterminowy trend spadkowy. Po wczorajszym ruchu powrotnym do poziomu przebitego dołka z początku tygodnia, w trakcie sesji azjatyckiej eurodolar powrócił do spadków i ustanowił nowe minimum na poziomie 1,2905. Tym samym realizuje się założony przez nas scenariusz spadkowy. W najbliższych miesiącach jeżeli nad Grecją wciąż będzie wisiało widmo opuszczenia strefy euro, kurs EUR/USD może znaleźć się przy poziomie 1,26.

Przepisy zabraniają a na Krupówkach handel psami trwa nadal

psy koszty leczeniaMimo że 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy dotyczące ochrony zwierząt, już teraz widać, że nie wszyscy ich przestrzegają. W znowelizowanej ustawie jest zakaz handlu psami i kotami, które nie pochodzą z legalnych zarejestrowanych hodowli. Prowadzenie takiej sprzedaży jak i kupowanie od nielegalnych sprzedawców zwierząt domowych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny do 5 tys. zł lub ograniczenia wolności . Psy i koty mogą być sprzedawane tylko tam gdzie są legalnie hodowane oraz w schroniskach.

Kolejny zakaz dotyczy trzymania zwierzaków an uwięzi w sposób, który sprawia im ból, na łańcuchu czy sznurze krótszym niż 3 metry. Zmianie uległa również kara za znęcanie się nad zwierzętami teraz wynosi ona do 2 lat ograniczenia wolności lub jej pozbawienia.

 Ubezpieczenia zwierzat < zobacz

O złamaniu zakazu handlu tuż po Nowym Roku poinformowało Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Według stojącej na jej czele Beaty Czerskiej na Krupówkach ciągle sprzedawane są psy. Mówi ona o mężczyźnie, który sprzedawał szczeniaka i otrzymał za niego 100 zł. Nikt ze sporej liczby ludzi tam obecnych nie zareagował ani nie poinformował o tym zdarzeniu policji.

Szczerze mówiąc dziwi mnie oburzenie brakiem reakcji ze strony ludzi. Szczerze wątpię by ktoś z tam obecnych wiedział, że taki handel jest nielegalny. Bo w końcu w naszej mentalności, jeśli mamy dajmy na to sukę, która się o szczeni a my sprzedamy psy z tego miotu, to jest to tylko i wyłącznie nasza sprawa i mamy do tego prawo. Wydaje się, iż karanie pojedynczych osób za taką sprzedaż wzbudzi tylko niezrozumienie i niechęć do tzw. obrońców zwierząt.

Niemniej Pani Czerska zapowiedziała, że zgłosi sprawę na policję a rzecznik służb mundurowych z Zakopanego stwierdził, że po zgłoszeniu policja ustali kto dopuścił się wykroczenia i sprawę przekaże sądowi grodzkiemu.

Część sprzedawców zdaje sobie sprawę z tego, że sprzedając psy łamią prawo. Według relacji funkcjonariuszy straży miejskiej, handlarze opuścili z pod Gubałówki jednak ciągle są obecni na Krupówkach. Małe psy, które chcą sprzedać trzymają na rękach a gdy zobaczą strażnika zaczynają udawać, że wyszli z czworonogiem na spacer.