Tag Archive for Od

W USA zawiodły dane, a w Europie Hiszpania

Wczorajsza publikacja wyników makroekonomicznych dla amerykańskiej gospodarki okazała się gorsza od oczekiwań analityków. Ponadto w strefie euro przypomniał o sobie panujący kryzys, w związku z czym na nowo odżyły obawy wśród inwestorów.

Adam Kuszyk w zarządzie Grupy ADV

Adam Kuszyk, pełniący od sierpnia 2011 roku funkcję dyrektora finansowego Grupy ADV (GPW: ADV) – holdingu firm działających w obszarze komunikacji cyfrowej, innowacyjnych technologii i sektorze e-commerce – został powołany przez radę nadzorczą grupy na stanowisko członka zarządu.

Idea TFI zawiesiła odkupywanie jednostek

– Idea TFI zawiesiła odkupywanie jednostek uczestnictwa funduszu Idea Premium SFIO na dwa tygodnie, począwszy od 16 lipca – podała Idea TFI w komunikacie. Zdaniem analityka Marka Zubera chodzi o zatrzymanie klientów funduszu.

Na Wall Street lekkie spadki

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami głównych indeksów. Inwestorów rozczarowały słabsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej w USA w czerwcu.

Podatkiem w transakcje

Na fali globalnego kryzysu finansowego odżyła stara idea wprowadzenia podatku od transakcji finansowych. KE – zaproponowała, aby podatek ten wszedł w życie we wszystkich krajach członkowskich UE z dniem 1 stycznia 2014 roku.

Re: jednak kuracja nie pomogla :€

Najzabawniejsze jest to, że sam podrzucasz link, który w doskonały wręcz sposób falsyfikuje tezę, którą chciałeś udowodnić.

finanse.wp.pl/kat,104492,title,Zarabiamy-najgorzej-w-Unii-Jestesmy-w-ogonie-biedakow,wid,14140525,wiadomosc_firma.html?ticaid=1ed0f

Oto pod tytułem „zarabiamy najgorzej w Unii” można przeczytać, że w czterech państwach zarabiają mniej od nas. A twoja „notacja rankingowa” zawiera jeszcze inne dane (i nic dziwnego, bo zamieszczone tam dane są sprzed trzech lat), a do tego jest oparta na kwotach w Euro, stąd charakterystyczny dla Polski spadek pomiędzy rokiem 2008 a 2009 (kiedy euro było warte odpowiednio 3,30 zł i 4,80 zł).

Partnerem jesteś fatalnym, bo najpierw rzucasz jakąś tezę, a następnie gorączkowo szukasz jej potwierdzeń. Tak się nie robi nie tylko w statystyce ekonomicznej, ale tym bardziej w fizyce kwantowej.Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie.

Jacek Kaczmarski

Wzrostowy koniec tygodnia

Piątek przyniósł wzrosty głównych indeksów, przerwana została tym samym wcześniejsza seria sześciu spadkowych sesji. Odbicie na Wall Street to efekt lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych banków JPMorgan i Wells Fargo oraz danych z gospodarki chińskiej, które zwiększyły nadzieje na dalsze luzowanie polityki monetarnej w tym kraju.

URE otrzymał od PGNiG wyjaśnienia ws. korekty taryfy cen gazu

– Urząd Regulacji Energetyki otrzymał od PGNiG wyjaśnienia ws. złożonej przez spółkę korekty taryfy cen gazu na ten rok – poinformował Marek Woszczyk, prezes URE. Dodał, że przy podejmowaniu decyzji URE weźmie pod uwagę postępowanie arbitrażowe z Gazpromem.

Sezon wyników rozpoczęty

Poznaliśmy wyniki finansowe za II kwartał pierwszej ze spółek wchodzących w skład prestiżowego amerykańskiego indeksu DJIA. To tradycyjnie otwiera sezon publikacji raportów kwartalnych w USA. Aluminiowy gigant Alcoa zanotował znaczący regres wyników, ale nieco mniejszy od przewidywań.

KGHM zapłacił w maju i czerwcu ponad 100 mln zł podatku od kopalin

KGHM w maju i czerwcu odprowadził do budżetu państwa ponad 100 mln zł z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin. W całym roku kwota podatku zapłaconego przez miedziowy koncern sięgnie 1,2-1,3 mld zł – poinformował w TVN CNBC prezes spółki Herbert Wirth.

UOKiK: Gigantyczna kara dla PGNiG!

– UOKiK nałożył ok. 60 mln zł kary na PGNiG za nadużywanie pozycji rynkowej. Spółka bezpodstawnie odmawiała podpisania kompleksowej umowy na dostawy gazu z firmą NowyGaz – poinformowała prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. PGNiG odwoła się od decyzji.

Bomi nie otrzymał dotychczas zgody na dalsze przedłużanie kredytów

– Spółka Bomi nie otrzymała dotychczas zgody na dalsze przedłużanie dostępności kredytów od Pekao SA. Jednocześnie BRE Bank zablokował kredyt w rachunku bieżącym. Zablokowanie dostępu do kredytów stanowi zagrożenie dla kontynuowania działalności operacyjnej firmy – podaje Bomi.

Wrogie przejęcie naszego potentata?

Od kilku miesięcy toczy się brudna gra wokół sprzedaży Zakładów Azotowych „Puławy” S.A., europejskiego potentata na rynku nawozów azotowych. Dzieje się to w czasie, gdy puławskie zakłady mają szansę stać się prawdziwym konsolidatorem rynku chemicznego w Polsce.

Pomysł na szybki zysk – zobacz

Witam,

Oferuję Ci możliwość inwestycji obarczonej niestety dużym ryzykiem niepowodzenia ale i tysiąckrotnym zwrotem z inwestycji w ciągu 4 miesięcy. Potrzebuję zgromadzić kwotę 7.500zł na odwołanie się od decyzji Zamawiającego (przetarg na dostawę). Jeżeli stać Cię na wydatek 7.500zł a sprawę wygramy – zarobisz 75.000zł jeżeli zaryzykujesz 75zł zarobisz 750zł.

Ponieważ ryzyko jest bardzo duże (ale i adekwatnie duży zysk), muszę temat ten rozproszyć wśród inwestorów. Temat jest bardzo pilny bo w poniedziałek mija termin składania odwołań w KIO (09.07.2012).

Szczegóły: kio.2012@poczta.fm

Uwaga rynku przenosi się na USA

W reakcji na obniżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny euro osłabiło się w stosunku do dolara. Kurs EUR/USD osiągnął minimum przy 1,2360 – to najniższy poziom od ponad miesiąca. Oprócz ECB politykę monetarną złagodziły również Ludowy Bank Chin i Bank Anglii. Dziś inwestorzy czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy.

DM BDM rekomenduje Forte

Analitycy DM BDM, w raporcie z 2 lipca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Forte od „trzymaj” z ceną docelową na poziomie 12 zł.

Do ośmiu razy sztuka

WIG20 od dwunastu sesji siedmiokrotnie próbował wyrwać się powyżej 2270-75 punktów. Może dziś się powiedzie. Udający się na jednodniowy urlop Amerykanie zostawili nam dobre nastroje i wolną rękę.

Banki pogrążyły giełdę

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od realizacji zysków z końcówki minionego tygodnia. WIG20 tracił 0,5%. Lepiej zachowywał się niemiecki DAX, od którego krajowy indeks w miarę upływu handlu coraz bardziej odstawał.