Tag Archive for Pod

Hiszpańskie obligacje nadal pod wyraźną presją

Ostatni dzień tygodnia na rynkach finansowych wygląda bardzo podobnie, jak cztery poprzednie. Niewielki optymizm na europejskich rynkach akcji, brak większych zmian notowań euro, presja na ceny obligacji państw peryferyjnych Eurolandu (dziś różnica rentowności hiszpańskich i niemieckich 10-latek ustanawia kolejny rekord).

Re: jednak kuracja nie pomogla :€

Najzabawniejsze jest to, że sam podrzucasz link, który w doskonały wręcz sposób falsyfikuje tezę, którą chciałeś udowodnić.

finanse.wp.pl/kat,104492,title,Zarabiamy-najgorzej-w-Unii-Jestesmy-w-ogonie-biedakow,wid,14140525,wiadomosc_firma.html?ticaid=1ed0f

Oto pod tytułem „zarabiamy najgorzej w Unii” można przeczytać, że w czterech państwach zarabiają mniej od nas. A twoja „notacja rankingowa” zawiera jeszcze inne dane (i nic dziwnego, bo zamieszczone tam dane są sprzed trzech lat), a do tego jest oparta na kwotach w Euro, stąd charakterystyczny dla Polski spadek pomiędzy rokiem 2008 a 2009 (kiedy euro było warte odpowiednio 3,30 zł i 4,80 zł).

Partnerem jesteś fatalnym, bo najpierw rzucasz jakąś tezę, a następnie gorączkowo szukasz jej potwierdzeń. Tak się nie robi nie tylko w statystyce ekonomicznej, ale tym bardziej w fizyce kwantowej.Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie.

Jacek Kaczmarski

Rozkręca się sezon publikacji wyników za II kwartał

Po tradycyjnie dość ubogim w publikacje makroekonomiczne drugim tygodniu miesiąca, rozpoczynający się trzeci tydzień może być pod tym względem dużo bardziej emocjonujący. Równocześnie stopniowo rozkręcać się będzie sezon publikacji wyników za II kwartał przez amerykańskie spółki.

Tydzień pod dyktando raportów kwartalnych

W tym tygodniu pełną parą rusza sezon publikacji wyników kluczowych amerykańskich i europejskich spółek giełdowych, dlatego jest duża szansa na aktywację uśpionego potencjału giełdowych byków.

URE otrzymał od PGNiG wyjaśnienia ws. korekty taryfy cen gazu

– Urząd Regulacji Energetyki otrzymał od PGNiG wyjaśnienia ws. złożonej przez spółkę korekty taryfy cen gazu na ten rok – poinformował Marek Woszczyk, prezes URE. Dodał, że przy podejmowaniu decyzji URE weźmie pod uwagę postępowanie arbitrażowe z Gazpromem.

KNF: Wątpliwości wobec Amber Gold

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że umieściła spółkę Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych, ponieważ ma wątpliwości, czy nie wykonuje ona czynności bankowych bez licencji. Wcześniej spółka wezwała KNF do upublicznienia zarzutów pod jej adresem.

Spółki najlepiej wynagradzające swoich menedżerów

Biorąc pod uwagę najwyższe średnie wynagrodzenia menedżerów w spółkach notowanych na GPW, na czele zestawienia znalazła się grupa TVN SA.

Byki pod presją

Zagraniczny kapitał, który w ostatnim czasie był głównym motorem napędowym naszego parkietu, w pierwszym dniu nowego tygodnia najwyraźniej zrobił sobie wolne.

Letnia hossa pod znakiem zapytania

Inwestorów nie zadowoliły obniżki stóp procentowych w Europie i Chinach. Rozczarowały także dane z amerykańskiego rynku pracy. Nie widać impulsów do letniego rajdu na giełdach.

GPW trzyma pozycję lidera pod względem liczby debiutów

GPW jest liderem pod względem liczby debiutów oraz trzecim rynkiem w Europie pod względem wartości IPO w II kwartale 2012 r.

Ciekawa spółka pod lupą SII – Ciech

Dla poszukiwaczy okazji inwestycyjnych dział analiz giełdowych Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych opublikował kolejny, już piąty, niezależny raport analityczny. Najnowsza publikacja dotyczy spółki Ciech S.A. Pod lupą SII znalazła się m.in. jakości komunikacji spółki z rynkiem, analiza branży i pozycja spółki na rynku. Raport gromadzi w jednym miejscu dane z analizy wyników finansowych, analizy porównawczej oraz technicznej spółki.

GPW iderem w Europie

Giełda Papierów Wartościowych jest liderem pod względem liczby debiutów w Europie – tak wynika z raportu PricewaterhouseCoopers. Według danych w drugim kwartale tego roku na GPW po raz pierwszy zostały wprowadzone akcje 33. spółek, w tym na rynek NewConnect 28.

<a href=”http://www.sportowainwestycja.ubf.pl/news.php” target=”_b

Witam i zapraszam do odwiedzenia mojego serwisu internetowego zawierającego typy spotkań piłkarskich. od ponad 2 lat tylko przez okres 2 miesiecy byliśmy stratni pod tzw „kreską”. ponad 140 osob zarejestrowanych, wysoka skutecznosc i duzy zysk w czerwcu, udane euro 2012 prosze sprawdzić nawet z ciekawości dziekuje !! www.sportowainwestycja.ubf.pl/news.php

Wall Street wzrosty na koniec zmiennego tygodnia

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła około 1-proc. wzrosty, gdyż zyskiwały na wartości banki. Pozwoliło to odrobić przynajmniej część strat z poprzedniego dnia, drugiego pod względem skali spadków w 2012 roku.

Zwyżkowa tendencja traci impet

Animuszu kupującym starczyło jedynie na początek tygodnia. Pod koniec nastroje zaczęły się pogarszać. Informacje makroekonomiczne przyhamowały impet wzrostowej fali z poprzednich kilkunastu dni.

Czy ryzykowne rynki potwierdzą dziś swoją siłę?

Wiele rynków finansowych znalazło się w połowie tego tygodnia na bardzo istotnych poziomach. Chodzi o powrót amerykańskiego S&P 500 do dołka z pierwszej połowy kwietnia, zbiegającego się ze szczytem z wiosny 2011 r. Niemiecki DAX wrócił do poziomu związanego ze szczytem ustanowionym pod koniec października 2011 r.

Digital signage dzięki marce Triline

AB (GPW: ABE) – dystrybutor IT i CE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wprowadza pierwsze rozwiązanie digital signage dla telewizji w HD, pod marką własną Triline.

Badanie do doktoratu (ekonomia/finanse)

Witam, przeprowadzam serię ankiet, których wyniki posłużą mi do ukończenia pracy doktorskiej pod tytułem „Wybrane aspekty subiektywnego dyskontowania wartości pieniądza w czasie”. Jeśli ktoś ma chwilę czasu (3 minuty powinny wystarczyć) bardzo prosiłabym o wypełnienie ankiety znajdującej się na stronie moje-ankiety.pl/respond-27979.html

W razie jakichkolwiek pytań/uwag proszę o kontakt mailowy – mforlicz@ue.wroc.pl