Tag Archive for Polska

Zurich Insurance odmówiło NCS wypłaty gwarancji na budowę stadionu

Zurich Insurance plc Niederlassung fur Deutschland odmówiło Narodowemu Centrum Sportu (NCS) wypłaty pieniędzy z gwarancji zabezpieczenia należytego wykonania umowy na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie – podała w komunikacie Hydrobudowa Polska.

Centrum Klima zastąpi polski oddział Lindab

Centrum Klima – spółka działająca na rynku wentylacji i klimatyzacji w Polsce, członek międzynarodowej grupy Lindab – przejęła kompetencje działu wentylacji Lindab Polska w segmencie produktów wentylacyjnych przeznaczonych na rynek polski. Tym samym, jako firma należąca do Grupy Lindab, Centrum Klima stała się wyłącznym reprezentantem Lindab na rynku wentylacji i klimatyzacji w Polsce.

Po 15 latach na GPW akcje KGHM warte sześć razy więcej

10 lipca 1997 roku KGHM Polska Miedź zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Podczas pierwszego notowania kurs akcji uplasował się na poziomie 23,5 zł za sztukę. Dziś akcje kosztują ponad 146 zł.

900 mln na sieci

Tauron Polska Energia podpisał 3 lipca umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytu na łączną kwotę finansowania w wysokości 900 mln zł.

Tauron zwiększa program obligacji o 2,75 mld zł

Tauron Polska Energia podpisał 29 czerwca z grupą banków umowę podwyższenia wartości programu emisji obligacji spółki o 2,75 mld zł. Dzięki umowie Tauron będzie mieć możliwość emitowania obligacji w transzach do połowy grudnia 2017 r. Środki pozyskane z obligacji spółka przeznaczy na finansowanie programu inwestycyjnego oraz ogólnych potrzeb korporacyjnych.

Spółki Skarbu Państwa wyciskane jak cytryny

Ok. 1,8 mld zł wpłaci KGHM Polska Miedź do budżetu z zysku za zeszły rok.

Mex Polska: 1 mln zł na inwestycje do końca 2012 roku

Mex Polska SA – notowany na GPW operator ogólnopolskiej sieci restauracji i klubów muzycznych – rozwija działalność w sektorze bistro. Do końca 2012 roku spółka na rozbudowę sieci lokali w koncepcie Pijalnia Wódki i Piwa planuje przeznaczyć ponad 1 mln zł. Inwestycja finansowana będzie z kapitału własnego oraz ze środków pozyskanych podczas majowego debiutu na parkiecie głównym.

Optymizm po Grecji wygasł, G20 i FOMC na horyzoncie.

Podczas porannego handlu złoty nieznacznie zyskuje odrabiając część strat z wczorajszej sesji. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,266 PLN za euro, 3,383 PLN wobec amerykańskiego dolara oraz 3,55 PLN względem franka szwajcarskiego.

Hydrobudowa Polska otrzymała wezwanie do spłaty ok. 65,2 mln zł

– Hydrobudowa Polska otrzymała od Banku Millennium wezwanie do spłaty kredytu poręczonego PBG. Wymagana kwota to ok. 65,2 mln zł – poinformowała Hydrobudowa Polska w komunikacie.

ES-SYSTEM realizuje II etap oświetlenia dla Międzynarodowych Targów Poznańskich

ES-SYSTEM (GPW: ESS), polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, podpisała umowę na realizację II etapu modernizacji oświetlenia hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kontrakt o wartość 1,4 mln zł netto zostanie zrealizowany do sierpnia br.

Polska jedną nogą w Mongolii po metale ziem rzadkich

Polska chce zapewnić sobie dostęp do metali ziem rzadkich, czyli pierwiastków, bez których nie byłoby smartfona czy silnika elektrycznego. Te 17 pierwiastków o niezwykłych właściwościach umożliwia postęp technologiczny. W tym celu zabiegamy o wydobycie metali ziem rzadkich między innymi w Mongolii.

Hiszpania i Grecja w centrum uwagi

Podczas porannego handlu złoty oscyluje blisko minimów ustalonych podczas wczorajszej sesji amerykańskiej. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,335 PLN za euro, 3,473 PLN względem dolara amerykańskiego oraz 3,61 PLN za franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu na rynku wtórnym nieznacznie wzrosły i wynoszą aktualnie 5,31% w przypadku instrumentów 10-letnich.

Generalny wykonawca Stadionu Narodowego oczekuje zapłaty ponad 400 mln zł roszczeń

Generalny wykonawca Stadionu Narodowego – konsorcjum Hydrobudowy Polska / PBG / Alpine oczekuje od Narodowego Centrum Sportu zapłaty za dokończenie budowy stadionu. Łączne roszczenia konsorcjum wobec NCS wynoszą ponad 400 mln zł – podała Hydrobudowa Polska.

Generalny wykonawca Stadionu Narodowego oczekuje zapłaty ponad 400 mln zł roszczeń

– Generalny wykonawca Stadionu Narodowego – konsorcjum Hydrobudowy Polska / PBG / Alpine oczekuje od Narodowego Centrum Sportu zapłaty za dokończenie budowy stadionu. Łączne roszczenia konsorcjum wobec NCS wynoszą ponad 400 mln zł – podała Hydrobudowa Polska.

Prof. Jerzy Buzek: Polska jest miedziowym potentatem

Potencjałem Polski jest przede wszystkim dostęp do bogatych złóż miedzi i innych dodatków stopowych, czyli np. niklu czy molibdenu. I choć trudno mówić o Polsce jako zagłębiu surowcowym, to według prof. Jerzego Buzka mamy do odegrania coraz większą rolę w polityce surowcowej Unii Europejskiej, która zmierza do uniezależnienia od zagranicznych monopoli.

ES-System S.A. uzyskał certyfikat zintegrowanego systemu zarządzania

ES-System S.A., polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, uzyskała certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania w efekcie pozytywnego wyniku audytu certyfikacyjnego, przeprowadzonego w drugiej połowie maja br. Audyt certyfikacyjny przeprowadziła firma SGS Sp. z o.o. (Société Générale de Surveillance) będąca największą niezależną organizacją na świecie zajmującą się inspekcją, kontrolą oraz certyfikacją wyrobów i usług na użytek międzynarodowej wymiany handlowej.

Kurs akcji Mex Polska wzrósł na początku notowań w debiucie na GPW o 8,9 proc.

Kurs akcji Mex Polska, spółki zarządzającej sieciami restauracji i klubów muzycznych, wzrósł na początku notowań w debiucie na GPW o 8,9 proc., do 10,89 zł. Mex Polska to 434. spółka na GPW. Jej wejście było 9. tegorocznym debiutem na tym rynku.

Hydrobudowa Polska zbuduje stadion w Białymstoku

Hydrobudowa Polska z PBG i hiszpańskim Obrascon Huarte Lain (OHL), podpisała umowę na budowę stadionu piłkarskiego w Białymstoku. Prace przy stadionie potrwają 21 miesięcy, a wartość netto podpisanego kontraktu wynosi 206,5 mln zł. Na Grupę PBG przypada połowa zakresu robót.