Tag Archive for Raz

Piąta z rzędu spadkowa sesja na Wall Street

Środowa sesja na Wall Street przyniosła spadki głównych indeksów już po raz piąty z rzędu. Nastrojów na rynku nie poprawił raport z czerwcowego posiedzenia FOMC.

GPW iderem w Europie

Giełda Papierów Wartościowych jest liderem pod względem liczby debiutów w Europie – tak wynika z raportu PricewaterhouseCoopers. Według danych w drugim kwartale tego roku na GPW po raz pierwszy zostały wprowadzone akcje 33. spółek, w tym na rynek NewConnect 28.

Acron wydłużył okres przyjmowania zapisów na ZA Tarnów

Grupa Acron po raz kolejny wydłużyła okres przyjmowania zapisów w wezwaniu na akcje ZA Tarnów, do 6 lipca z 29 czerwca – poinformował w czwartek pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. Przedłużenie zapisów w wezwaniu przedstawiciele Acrona tłumaczą koniecznością analizy projektów uchwał na lipcowe NWZ ZA Tarnów, które zakładają emisję do 48.086.583 akcji zwykłych serii D.

Wstępne odczyty PMI mogą osłabić indeksy

Chiński PMI – według wstępnego odczytu – spadł w czerwcu po raz ósmy z kolei do 48,1 do najniższego poziomu od listopada, prowokując spadki na azjatyckich parkietach.

Złoty rozpoczął piątek osłabieniem, a europejskie giełdy spadkami

W piątek rano polska waluta po raz kolejny była słaba względem głównych walut. Przed godz. 10. za euro płacono 4,36 zł, za dolara 3,44 zł, a za franka 3,63 zł. Spadki notowały też europejskie giełdy, w tym warszawski indeks WIG20, który tracił 0,5 proc.

Stracone nadzieje

Po wczorajszej zaskakującej sesji pojawiła się nadzieja na wykreowanie odbicia. Dzisiaj w znacznej mierze została ona przekreślona. Do przeceny nie potrzeba było wiele – wystarczyła garść negatywnych plotek, a rynek po raz kolejny ugiął się pod swoim ciężarem.

Dlaczego kurs euro nie jest dużo niższy?

Po raz kolejny perspektywy dla euro nie są najlepsze.
Lider greckiej skrajnie lewicowej partii Syriza, która zdobyła 17% głosów w weekendowych wyborach, postawił dwóm największym partiom ultimatum, żądając, aby cofnęły obietnicę złożoną europejskim liderom, że zobowiązują się wprowadzić środki oszczędnościowe.

Dziś decyzja RPP. Możliwa podwyżka stóp procentowych

Emocje wywołane niefortunnymi wypowiedziami polityków znów wzięły gorę nad rozsądkiem. Niestety, po raz kolejny taka sytuacja przełożyła się na spadki na światowych parkietach. Nawet pozytywne dane z niemieckiej i amerykańskiej gospodarki nie były w stanie poprawić nastrojów wśród inwestorów.

KOV zakończył dobry kwartał

KOV zakończył kolejny kwartał najlepszymi wynikami finansowymi w historii, które przełożyły się na osiągniecie po raz pierwszy zysku brutto na poziomie 4,94 mln USD . Aktywa na Ukrainie generują rosnący przypływ gotówki, a rentowność została utrzymana na wysokim poziomie – netback wyniósł 8,45 dolara za 1000 stóp sześciennych. Produkcja gazu wzrosła do blisko 400 tysięcy metrów sześciennych dziennie dla KOV.

Amerykańskie puzzle

Sporym zaskoczeniem okazał się odczyt amerykańskiego indeksu koniunktury w przemyśle. ISM wzrósł drugi raz z rzędu, mimo iż wcześniej spory spadek odnotował indeks Chicago PMI. Niewykluczone jednak, iż radość rynków po tych danych jest przedwczesna. O ile jednak wątpliwości co do koniunktury w amerykańskim przemyśle zostaną rozwiane najwcześniej w połowie maja, o tyle o nastrojach rynkowych zdecydują dane z rynku pracy. A tu każdy z pozostałych dni tygodnia przyniesie coś nowego: dziś raport ADP.

"Forbes": Manchester United wart najwięcej na świecie

Mistrz Anglii – piłkarski gigant Manchester United – ma największą wartość wśród wszystkich klubów sportowych świata. To ok. 1,4 mld funtów (2,235 mld dolarów). Jest ósmy kolejny raz na szczycie listy amerykańskiego magazynu „Forbes”.

Re: e-deklaracje – długi czas wysyłania

W celu rozwiązania problemu prosimy w programie Adobe Reader w menu Edycja -> Preferencje -> Zabezpieczenia (rozszerzone) usunąć haczyk przy opcji „Włącz..”, wyłączyć aplikację, a po ponownym jej uruchomieniu wysłać dokument raz jeszcze.

Rynek wciąż w trendzie bocznym

W kończącym się tygodniu indeksy akcji, światowe i krajowe, wahały się w górę i w dół, bez wyraźnego trendu. Na rynek napływały informacje o zróżnicowanej wymowie, raz lepiej, raz gorzej wpływając na nastroje. WIG już od prawie 9 miesięcy pozostaje w trendzie bocznym, wahając się między 37 tys. a 42 tys. punktów. Ciekawe co się z tego urodzi?

Polisa zdrowotna – jakie usługi otrzymasz płacą…

O – ubezpieczenie zdrowotne wchodzi do Polski 🙂

A teraz napiszę jak to wygląda w innym kraju. Płacę za ubezpieczenie zdrowotne 97Euro miesięcznie. Zachorowałem na nowotwór. Bez zająknięcia firma ubezpieczeniowa pokryła w sumie kilkanaście tygodni w szpitalu, 6 badań PET i 10 tomografii komputerowej. O kosztach leczenia sięgających 17 tysięcy miesięcznie nie wspomnę. Pokoje w szpitalach jedynka bądź dwójka, raz przeprosili że niestety nie mają wolnej jedynki i leżałem na sali pięcioosobowej. Za przejazdy własnym transportem – zwrot w wysokości 30centów/kilometr.

Hiszpania w kłopotach

Europejskie giełdy wczoraj po raz kolejny zniżkowały. Indeks Euro STOXX 50 tracił w siedmiu z dziewięciu ostatnich sesji i niewiele brakuje mu do poziomu z początku roku. Nikkei także siódmą sesję z rzędu doświadczał sprzedaży. Wydaje się, że przez większość czasu od początku roku inwestorzy trzymali się poglądu, że amerykańska gospodarka nabiera rozpędu a strefa euro nie znajduje się już na krawędzi, chociaż kryzys kredytowy nie został jeszcze zażegnany.

Europejskie strachy znów wypadły z szafy

Dzień po powrocie ze świątecznego leniuchowania, giełdy zafundowały nam brutalny powrót do niespokojnej rzeczywistości. Inwestorzy po raz kolejny przypomnieli sobie o europejskich kłopotach finansowych. Tym razem jednak nasza giełda zachowuje się spokojniej niż inne zachodnie parkiety.

Zadyszka przed oporem

Wczorajsza sesja po raz kolejny ujawniła rozdźwięk pomiędzy silnym rynkiem w USA, gdzie wzrosty przekroczyły 1,5 proc. z bijącym rekordy S&P500, a słabszymi rynkami europejskimi. Wobec tak dużych wzrostów na zamknięciu w USA, dzisiejsze notowania rozpoczęły się luką powyżej wczorajszego zamknięcia.

Kruk przewiduje podobną wielkość rynku zakupu wierzytelności

– Kruk przewiduje, że wielkość rynku zakupu wierzytelności detalicznych w Polsce, wyrażona w wielkości nominalnej sprzedanych portfeli, może być w 2012 r. podobna jak w roku 2011, gdy wyniosła 6,9 mld zł – poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. Dodali, że wartość nakładów inwestycyjnych na tym rynku w bieżącym roku prawdopodobnie po raz kolejny przekroczy 1 mld zł.