Tag Archive for Rok

Gwałtowny wzrost podaży mieszkań

W czerwcu br. do użytku oddano 11 tys. 604 mieszkania, czyli o 31,2 proc. więcej rok do roku. W ujęciu miesięcznym było to o 15,2 proc. więcej – podał Główny Urząd Statystyczny. Liczba pozwoleń na budowę mieszkań w czerwcu spadła o 19,6 proc. rok do roku.

Gwałtowny wzrost podaży mieszkań

W czerwcu br. do użytku oddano 11 tys. 604 mieszkania, czyli o 31,2 proc. więcej rok do roku. W ujęciu miesięcznym było to o 15,2 proc. więcej – podał Główny Urząd Statystyczny. Liczba pozwoleń na budowę mieszkań w czerwcu spadła o 19,6 proc. rok do roku.

Balticon S.A.: Wyniki po 5 miesiącach 2012 roku

Balticon S.A. (NewConnect: BLT) – operator w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego – osiągnął narastająco po pięciu miesiącach 2012 roku przychody w wysokości 24,32 mln zł, czyli o 53 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 907 tys. zł, co oznacza ponad trzykrotny wzrost rok do roku. W czerwcu spółka zrealizowała kolejne cele emisyjne: zakup kontenerów chłodniczych oraz utwardzenie 500 m kw. placu depotowego.

URE otrzymał od PGNiG wyjaśnienia ws. korekty taryfy cen gazu

– Urząd Regulacji Energetyki otrzymał od PGNiG wyjaśnienia ws. złożonej przez spółkę korekty taryfy cen gazu na ten rok – poinformował Marek Woszczyk, prezes URE. Dodał, że przy podejmowaniu decyzji URE weźmie pod uwagę postępowanie arbitrażowe z Gazpromem.

Hiszpania – 30 mld euro i rok więcej na redukcje deficytu

Wczorajsza sesja amerykańska nie różniła się za bardzo od wcześniejszych notowań na Starym Kontynencie. Aktywność inwestorów nadal pozostawała niewielka, a kurs walczył o przebicie się ponad poziom 1,23.

Wniosek o wyjaśnienie ws. złożonej taryfy cen gazu

– Urząd Regulacji Energetyki wysłał do PGNiG wniosek o wyjaśnienie ws. złożonej przez spółkę korekty taryfy cen gazu na ten rok. Spółka ma dwa tygodnie na odpowiedź – poinformował Marek Woszczyk, prezes URE.

Wniosek URE do PGNiG o wyjaśnienie ws. złożonej korekty taryfy cen gazu

– Urząd Regulacji Energetyki wysłał do PGNiG wniosek o wyjaśnienie ws. złożonej przez spółkę korekty taryfy cen gazu na ten rok. Spółka ma dwa tygodnie na odpowiedź – poinformował Marek Woszczyk, prezes URE.

Spada aktywność inwestorów na GPW

– Obroty sesyjne na rynku głównym GPW spadły w czerwcu 2012 roku o 30,6 proc. do 15,4 mld zł z 22,2 mld zł rok wcześniej – poinformowała GPW we wtorkowym komunikacie.

Lepsze wyniki LPP

Przychody Grupy LPP ze sprzedaży w czerwcu 2012 roku wyniosły około 266 mln zł i były o ok. 36 proc. wyższe niż rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie.

Spadek przychodów NG2

Skonsolidowane przychody NG2 ze sprzedaży w czerwcu 2012 roku wyniosły 83,5 mln zł, czyli były o 6,3 proc. niższe niż rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie.

Czy powinno się zakładać lokaty na długie czy krótkie okresy?

Czy swoje oszczędności lokować na długo-, czy krótkoterminowych depozytach? Co jest lepsze – lokata na kwartał czy na rok albo 2 lata? Prostej recepty nie ma. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl podsumowują plusy i minusy obu rodzajów lokat.

Spółki Skarbu Państwa wyciskane jak cytryny

Ok. 1,8 mld zł wpłaci KGHM Polska Miedź do budżetu z zysku za zeszły rok.

Enea chce utrzymać trend poprawy wyników

– Enea liczy, że w drugim kwartale 2012 roku utrzyma trend poprawy wyników rok do roku z pierwszego kwartału 2012 roku – poinformował dziennikarzy wiceprezes Enei Hubert Rozpędek.

Przychody spółki Indexmedica w górę o ponad 20 proc.

Specjalizująca się w turystyce stomatologicznej Indexmedica (NewConnect: INX) zamknęła 2011 rok ze wzrostem przychodów na poziomie przekraczającym 20 proc. w stosunku do roku poprzedzającego.

Udany rok dla Global Trade

Notowana na rynku NewConnect spółka Global Trade S.A. opublikowała raport roczny za okres od 1.01.2011 do 31.12.2011. Spółka zakończyła rok 2011 zyskiem netto w wysokości 0,65 mln zł, co daje wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 50%. Przychody netto ze sprzedaży za raportowany okres ukształtowały się na poziomie 9,2 mln zł i były o 35% wyższe od wyników roku poprzedniego.

Sprzedaż grupy Redan wzrosła o 22 proc. rdr

Szacunkowe skonsolidowane przychody grupy Redan w maju wyniosły 36,3 mln zł i były o 22 proc. wyższe rok do roku. Szacunkowa wartość skonsolidowanej marży handlowej w maju wynosiła 46 proc. i była niższa o 2 pkt. proc. od marży zrealizowanej w analogicznym okresie 2011 roku – podała spółka w komunikacie.

Kryzys: Europie grozi unia bankowa?

– KE zaproponowała w środę nowe zasady restrukturyzacji i likwidacji banków w UE, które mają uchronić podatników przed kosztami. To ważny krok ku unii bankowej, choć zasady wejdą w życie najwcześniej za rok – przyznał komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier.

PZU wnioskuje o wypłatę przez Dębicę 5 zł dywidendy na akcję

PZU wnioskuje, aby Dębica wypłaciła 5 zł dywidendy na akcję z zysku za 2011 rok – poinformowała spółka oponiarska w komunikacie.