Tag Archive for Tak

Szejk rodziny królewskiej Kataru inwestuje na GPW

Do notowanej na parkiecie głównym spółki Green Eco Technology SA (dawnej ANTI SA) dołączył kolejny inwestor. Pakiet akcji stanowiący 5,01 proc. głosów na WZA nabył Szejk Nasser bin Abdulrahman Al-Thani – potomek pierwszego emira Kataru. Tak poważna zmiana w akcjonariacie związana jest z planowanymi przez GET SA inwestycjami na Bliskim Wschodzie.

Przed kolejnym wzrostem?

Miniony tydzień zakończył się spadkiem indeksów, a najbardziej, bo 3,6% stracił WIG-20. Tak duży spadek był w dużej mierze spowodowany ustaleniem prawa do dywidendy na akcjach KGHM-u. Indeks WIG-20 nie jest korygowany o wypłacane dywidendy, z racji braku możliwości przekazania lub zrekompensowania dywidendy posiadaczom instrumentów pochodnych.

30 mld to za mało żeby kupić rally

„The euro is here to stay” stwierdził prezes Europejskiego Banku Centralnego. Tylko kto chce zostać z Euro? Każdy i nikt, a dla jednych jak i drugich najbardziej chyba męczący jest fakt marnowania czasu i nadziei rynkowych poprzez kreowanie idei w Europie na które najwyraźniej nikt się nie zgadza (choć jeszcze nie dawno wszyscy się zgodzili – mowa tu o tak pamiętnym szczycie z końca czerwca).

GPW iderem w Europie

Giełda Papierów Wartościowych jest liderem pod względem liczby debiutów w Europie – tak wynika z raportu PricewaterhouseCoopers. Według danych w drugim kwartale tego roku na GPW po raz pierwszy zostały wprowadzone akcje 33. spółek, w tym na rynek NewConnect 28.

Re: Codziennie zarabiaj w internecie-napisz-wprow

Witam czy to Zeek Rewards jeżeli tak to też możemy porozmawiać. – skyp grzegorz.matecki

Coraz więcej płacimy za utrzymanie mieszkań. Ko…

Kurcze, średnia krajowa dobija do 3700 ja nie wiem dlaczego Polacy tak narzekają , jeszcze nie uwidzialam wpisu, ze ktoś zadowolony. Ja wiem, ze moja córka mieszka w Berlinie, płaci za czynsz bez mediów 550 eur za 75 m2 co jest tanio, ale za to dojeżdża do centrum godzinę. A zarabia 900 eur za 3/4 etatu po studiach skonczonych w Berlinie. A jej mąż, informatyk zarabia 1800 na rękę. Wysokosc czynszu to nie jest kilka procent od zarobków a gdyby chcieli mieszkać w centrum, lub chociaż o pól godziny bliżej i nie wsród Turków , gdzie sa zaniedbane kamienice, gdzie jest brudno i glosno i bardzo intensywnie pachnie ich przyprawami, płaciliby za czynsz ponad tysiąc euro. U mnie w pracy księgowa zarabia 9000 brutto, ale zna dwa języki i robi sprawozdania na giełdę, kadrowa zarabia 6000 brutto , ale zna niemiecki i jest po prawie. A to miasto 40 tysięcy mieszkańców, ale z dobrze zorganizowana strefa ekonomiczna i firmami z obcym kapitałem.

Retoryka a rzeczywistość

Komisja Europejska proponuje wprowadzenie w UE podatku od transakcji finansowych. To nie jest najlepszy moment na przeprowadzenie tak dwuznacznej w konsekwencje operacji. Ten podatek to zagrywka va banque.

Re: oto bankowa kradzież powierzonych mu pieniędz

Właśnie najlepiej zrobić tak jak ktoś ma pełnomocnictwo do konta wypłacić i tyle bo w innym przypadku są sądy itp. a i tak wypłacą bo muszą i po co nasz czas i nerwy a strata i tak jest bezcenna ale dlaczego banki mają na tym zarabiać lub prawnicy

Re: Pa, żubrze – Pekao już biało-czerwony

Gdyby nie Euro to pewno do zmiany by nie doszło. No ale na bandach muszą się ładnie prezentować logotypy UniCredit a nie jakiegoś tam Banku Pekao (choć przyznaje moim bankiem ten bank nie jest). Ukraiński Ukrsotsbank PJSC też zmienił logo przed Euro (nie tak późno co prawda jak Peakao) z tego co wiem.

Indeksy w "kształcie" bessy

Wydawać by się mogło , że bessa z 2008r odeszła w niepamięć i przed inwestorami pojawiła się kolejna szansa na zyski z portfeli akcji. Chęć do odreagowania wcześniejszych spadków była tak mocna i silna , że w przypadku amerykańskiego indeksu Nasdaq doprowadziła do tego , że odrobił on straty z bessy , a nawet osiągnął nowe lokalne szczyty.

Rating Japonii poszedł w dół

Kolejny dzień na rynkach finansowych upływa pod znakiem poprawy koniunktury, choć trudno na razie mówić, by inwestorzy „rzucili” się na przecenione aktywa. W niektórych przypadkach, raczej poszczególnych spółek, niż całych rynków akcji, można mówić o imponującym odreagowaniu. Tak było choćby z akcjami Polimex-Mostostal, które wczoraj zyskały kilkanaście procent, a dziś nieznacznie tanieją.

Re: Makro Auto S.A. – obligacje – nie oddaja kasy

Witam,

Też zostałem przez nich oszukany. Czy wiesz może ilu jeszcze innym wiszą kasy? Może komuś się udało coś odzyskać, jeśli tak to w jaki sposób?

Pozdrawiam i powodzenia

Hiszpania i Facebook już niestraszne

Miniony tydzień kończyliśmy w nie najlepszych nastrojach, ale dzisiaj niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki atmosfera nad giełdowymi parkietami wyraźnie się poprawiła. Powodów ku temu można było wymienić wiele, tak naprawdę przekonywujący był jednak tylko jeden – wcześniejsze skrajne wyprzedanie indeksów.

Państwo jest kłamcą!

Już „dołożyło” swego czasu na książeczkach mieszkaniowych PKO!!! Książeczki były po chamsku oprocentowane tak, jak na rachunkach bieżących, „premii” prawie nie było i człowiek dostawał 1/5 tego, co miałby oszczędzając na zwykłych rocznych lokatach! To państwo może tylko oszukiwać. Pewnie dopłaty do pasywnych domów dostaną tylko rolnicy, albo wyjdzie jakiś inny przekręt.

Re: wynajem mieszkania co radzicie?

Ja Ci radzę, rób jak uważasz! ;-))

A tak bardziej poważnie – nie zwlekałbym do ostatniej chwili. Rzeczywiście, wrzesień, to nie jest najlepszy czas na wynajmowanie mieszkania. Jeśli masz teraz jakieś ciekawe propozycje – zdecyduj się!

Obiecujące odbicie

Wtorkowa sesja za oceanem zakończona spadkami nie zapowiadała tak negatywnego początku notowań, jaki w rzeczywistości mieliśmy. Spadki tylko w przypadku indeksu S&P500 przekroczyły 0,5%. Inwestorzy w Azji jednak nie zachowywali się najlepiej. Stąd początek notowań w Europie nie wypadł obiecująco. Na naszym parkiecie już otwarcie sesji nie było udane, gdyż indeks naszych blue chipów zanotował wartość o blisko 1% niższą od wczorajszego zamknięcia.

PZU zmniejsza zaangażowanie w akcje

PZU, który zmniejsza zaangażowanie w akcje, ocenia, że dynamika wzrostu przypisu składki w 2012 roku nie będzie tak duża jak w I kwartale i w całym roku wzrośnie o mniej niż 8,7 proc. Wynik techniczny w 2012 roku nie będzie gorszy niż w 2011 roku – poinformował Andrzej Klesyk, prezes spółki.

Re: W co zainwestować 800tys.PLN

Chyba na forum to nie uzyskasz najlepszej porady, bo tu sami „szpecjaliści”, co to takiej kasy nigdy na oczy nie widzieli. Według mnie (choć też nie inwestowałem nigdy takich kwot, ale jakieś pojęcie mam, bo inwestuję mniejsze) to powinieneś podzielić ten kapitał i wybrać różne rodzaje inwestycji. Możesz oczywiście wrzucić to wszystko na lokatę i tyle, wtedy masz 100% bezpieczeństwa, ale zarobisz niewiele. Możesz spróbować rachunków zarządzanych przynajmniej częścią kwoty, żeby zobaczyć jakie będą wyniki. Osobiście byłbym uprzedzony do inwestycji w złoto (ewentualnie srebro może tak), albo rozwiązań typu amber gold. Kuszą niby większym niż w tradycyjnej lokacie, ale w gruncie rzeczy nie ma tam pewności zysku. Albo spróbuj inwestycji bardziej złożonych (domki letniskowe pod czynsz, ziemia w ciekawym miejscu itd itp