Tag Archive for Tego

Polimex-Mostostal chce poprawić płynność

Sektor budowlany, zaangażowany ostatnio w realizację projektów infrastrukturalnych, które należą do zamówień publicznych, finansowanych przez budżet państwa oraz fundusze unijne ma problemy finansowe. Główne powody tego stanu są następujące:

Metoda na zarabianie dużych pieniędzy

ZARABIAJ PIENIĄDZE JUŻ TERAZ- NIE PRZEPUŚC TAKEIJ OKAZJI PRZEKONASZ SIE ŻE WARTO

Ta strona zarobi dla Ciebie 50000 zł! Zamykając ją \\\”wyrzucasz\\\” 50000 zł.

Przeczytaj tę stronę do końca a gwarantuje, że nie pożałujesz! Nie zmarnuj swojej szansy!

Nie przejmuj się, że tekst jest trochę długi! Warto przeczytać!

To nie żaden żart!

Nie wierzysz? To oczywiste, kto da 50000 zł za nic? A jednak. Po pierwsze nie za nic, bo wkład wynosi 5 zł po drugie potrzebujesz troszkę pracy dosłownie 20 – 30 minut jednorazowo (np. dziś albo jutro!). Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 50000 zł w okrągły miesiąc! (ja dokładnie zarobiłem 75435 zł w miesiąc bo poświęciłem 3 godzinki a nie 30 minut! Opłacało się.). Ten sposób wymyślił Roberto T. Kiyosaki – najbogatszy inwestor na świecie, który w dodatku nie ma pracy… i tak się rozeszło aż trafiło do mnie i do Ciebie!

Opowiem jakie to łatwe i proste, ale jeśli nie masz teraz 5 minut żeby spokojnie o tym przeczytać zapisz tą stronę i wróć kiedy będziesz mieć czas : )

Tak więc pomyśl czy warto się troszkę zaangażować zanim pochopnie \\\”wyrzucisz\\\” tyle forsy (co miesiąc 50000 zł lub więcej). To zależy od Ciebie. Gdy opowiedziałem o tym kolegom, wyśmiali mnie… A jednak wziąłem w tym planie udział. Moi znajomi wyciągnęli się jak zobaczyli moje konto, a mówiłem od razu wejdźcie w to, wiadomo nawet znajomi czasami są nieufni. Hehe, teraz się z tego śmieją. Jak sobie przypomnę ich miny, jak opowiadali o tym gdy zajrzeli na konta. Zresztą mi też gęba opadła jak zobaczyłem konto! A moje konto wciąż rosło i dalej rośnie. Jak tak dalej pójdzie zostanę milionerem z jednego internetowego biznesu – czy jest to możliwe?! Nawet teraz jak to pisze, dziwi mnie ile osób musi ciężko pracować by utrzymać dom, swoje dzieci lub po prostu zbiera na kino lub komputer. Dziękuję teraz temu, kto wysłał mi tą wiadomość i przedstawił mi ten pomysł, dziękuję że nakłonił mnie do tego, aby zrobić jeden mały skok w bok od szarego życia i zainwestować pieniądze po to by włożone – pracowały dla mnie – a nie ja na te pieniądze. Nigdy nie zarobiłem mniej niż 24 000 zł z każdej okazji.

Teraz udowodnię Ci, iż jest to LEGALNY BIZNES! Nie potrzebujesz niczego sprzedawać! Nie potrzebujesz rozmawiać o tym z przyjaciółmi, rodzina lub z nikim innym (chyba, że chcesz). W dodatku, jeśli jesteś nieśmiały(a) to problem masz z głowy – bo nie musisz mieć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ktokolwiek, kto trzyma rękę na pulsie może osiągnąć sukces i wzbogacić się o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli wierzysz, że każdy ma swoje pięć minut to po prostu zrób krok po kroku tak jak jest to napisane poniżej! To Twoja szansa na zmianę Twojej przyszłości!

To jest NAJTAŃSZA, NAJSZYBSZA I NAJPROSTSZA droga do zarobienia prawdziwych pieniędzy przez Internet w tak KRÓTKIM czasie. OK. to zaczynamy, bo się rozgadałem. Ten program działa i nieważne z jakiego kraju jesteś albo w jakim przebywasz. NIE ważne ile masz lat. I na dodatek NIE będziesz potrzebować specjalnej wiedzy lub talentu. NIE będziesz przeglądał stron internetowych, NIE będziesz nigdzie dzwonić, klikać w bannery, lub SPAMować, NIE będziesz także płacić za reklamy itp. Wszystko czego potrzebujesz to:

– Konto w banku (najlepiej z możliwością obsługi przez Internet, ale nie koniecznie),

– Około 20-30 minut twojego czasu jednorazowo!

Jeżeli masz chociaż 13 lat, to możesz założyć swoje własne konto w banku. Nie wierzysz? Proponuję ci mBank. Wejdź na WWW.mbank.pl i znajdź ofertę izzyKonto. Zobaczysz, że mając zaledwie 13lat możesz mieć już własne prawdziwe konto w banku.

KROK 1

Niezaprzeczalne prawo natury jest takie, żeby zarobić musisz cos od siebie dać! Więc pierwsze co musisz zrobić to zainwestować TYLKO 5 ZŁ. Jak mówi Robert T. Kiyosaki- \\\”jesli nic nie zainwestujesz – nic większego nie zyskasz!\\\”. Im szybciej zainwestujesz tym szybciej zaczniesz zarabiać z powiększającą się rzeszą ludzi! Tak więc, przelej 5 zł na PIERWSZE znajdujące się poniżej konto bankowe z notka mówiącą (tytułem):

\\\”Proszę, dodaj mnie do swojej listy mailowej.\\\”

CHCĘ, ŻEBYS WIEDZIAŁ (A), ŻE JEST TO PO TO, ABY UTRZYMAĆ TEN PROGRAM LEGALNYM!

To naprawdę proste! Gdy przelejesz 5zł na pierwsze konto z poniższej listy, to możesz już się szeroooko uśmiechnąć . Nie wiem czy wiesz, ale już czerpiesz z tego programu wielkie korzyści. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Oto obecna lista:

1. Nr konta: 03 1320 1537 0751 6827 3000 0001

2. Nr konta: 05 1140 2004 0000 3902 4611 2112

3. Nr konta: 13 1050 1399 1000 0090 4133 7743

4. Nr konta: 93 1050 1399 1000 0090 6262 9937

PAMIĘTAJ! Wpłać 5 zł na konto nr.1 i jako nazwę odbiorcy wpisz \\\”xxx\\\” ze względu na ochronę danych, a jeżeli dobrze przepiszesz numer konta to pieniądze i tak dojdą!

KROK 2

Gdy już przelałeś 5 zł na konto znajdujące się na 1. miejscu listy (wraz z Tą dodatkową notką – TO BARDZO WAŻNE!), następną rzeczą, którą musisz zrobić to zrobić kopię tej strony (tekstu na niej zawartego),później konto nr.1 skasuj, a na dole (na 4. miejscu) dopisz swoje konto przesuwając konta nr 2 , 3 , 4 , do przodu. NIE WPISUJ SWOJEGO NUMERU KONTA NA 1. POZYCJĘ, PONIEWAŻ SAM NA TYM STRACISZ (CZYTAJ DALEJ). NIE BĄDZ ZACHŁANNY! Robisz to wszystko po to by wysłać ten cały tekst ponownie (korzystając z twojej książki mailowej albo reklamować na swojej stronie WWW- tak jak ja zrobiłem) do np. 40 osób (zapamiętaj, że 40 osób to dobra liczba do wzbogacenia się, ale możesz zareklamować to w darmowy sposób w Internecie przez co więcej ludzi to zobaczy i możesz więcej zarobić!

POTRZEBUJESZ DOWODÓW?

Tutaj są przykładowe 4 osoby, oczywiście NIE są to wszystkie, które brały udział w tym programie i które zainwestowały nic innego jak 5 zł i 30 minut swojego czasu.

\\\”Jaki wspaniały plan! Zrobiłem wszystko co mi poradziliście z jakieś 3 tygodnie temu i co prawda nie udało mi się uzbierać 50 000 o których mówiliście, ale te 9 135zl tez mnie powaliły, a jest jeszcze tydzień! \\\”

Tomasz Watorek , Warszawa\\\”

Cześć. Tu Justyna! No cóż, co mogę powiedzieć? DZIĘKUJĘ BARDZO BARDZOOO MOCNO wysłałam 40 maili tak jak mówiliście i w sumie zapomniałam o ocalej tej sprawie bo tak naprawdę nie wierzyłam w to, a te 5 złotych to jeszcze nikogo nie uratowało. Ale jak zobaczyłam moje konto po kilku tygodniach to się załamałam! W tym dobrym znaczeniu! Było tam prawie 15 000 złotych! I jak ja to teraz wydam tak szybko? Przecież za kolejnych 30 dni będę mieć tego więcej! Dziękuje jeszcze raz!\\\”

Justyna Tojan, Strzelce Opolskie

\\\”Byłem zaskoczony kiedy zobaczyłem moje konto! Przez 3 tygodnie na moim koncie znalazło się 9 440zl. Na początku myślałem, że to jakiś błąd wkradł im się do kompów. Ale potem wypłaciłem pieniądze i kupiłem sobie super kompa! Nareszcie! Dzięki, dzięki, dzięki!\\\”

Ryszard Bodler, Gdańsk

\\\”Mam 14 lat i wziąłem udział w tym planie (dla ścisłości mam konto w banku od 13 lat), powysyłałem maile, zrobiłem stronę i ogólnie zapomniałem o tym. Po miesiącu sprawdzałem w Internecie stan mojego konta i normalnie spadłem z krzesła. Na moim koncie było ok. 35000 zł (byłem wtedy tak podniecony, że zapomniałem dokładnie ile było wtedy kasy na koncie). Bardzo, bardzo dziękuje!\\\”

Marcin Kosztyń, Białystok

Kilka miesięcy temu, każdy z tych ludzi robił dokładnie to samo co Ty teraz w tej chwili, czytał to i się zastanawiał.

A tutaj troszkę matematyki :

Kiedy wyślesz swoje maile (lub rozpowszechnisz tą stronę w inny sposób, będziesz na 5 miejscu listy. To najlepsza pozycja po to by zarobić poważne pieniądze! Żaden inny program nie daje tak wysokich i realnych pieniędzy z różnych powodów, które wytłumaczę poniżej. Jak długo będziesz wysyłać tą wiadomość do ludzi, którzy będą zainteresowani programem, możesz spodziewać się, że średnio odpowie na nie 25% ludzi. Ale bądzmy bardziej pesymistyczni i dajmy na to, że tylko 12,5%, dla utrudnienia.

Gdy wyślesz 40 maili do różnych osób, możesz spo

GPW iderem w Europie

Giełda Papierów Wartościowych jest liderem pod względem liczby debiutów w Europie – tak wynika z raportu PricewaterhouseCoopers. Według danych w drugim kwartale tego roku na GPW po raz pierwszy zostały wprowadzone akcje 33. spółek, w tym na rynek NewConnect 28.

Czy ryzykowne rynki potwierdzą dziś swoją siłę?

Wiele rynków finansowych znalazło się w połowie tego tygodnia na bardzo istotnych poziomach. Chodzi o powrót amerykańskiego S&P 500 do dołka z pierwszej połowy kwietnia, zbiegającego się ze szczytem z wiosny 2011 r. Niemiecki DAX wrócił do poziomu związanego ze szczytem ustanowionym pod koniec października 2011 r.

W oczekiwaniu na Fed

Wczorajsza sesja przebiegała dość spokojnie. Rynki ewidentnie czekały na decyzje, które podejmie amerykańska Rezerwa Federalna, a przede wszystkim na komunikat po posiedzeniu. W dużym stopniu z tego powodu wczoraj zmienność na rynkach była ograniczona i dzienny zakres wahań WIG 20 tylko nieznacznie przekroczył 20 punktów.

zarabiaj

Przeczytaj tę stronę do końca, a gwarantuję, że nie pożałujesz!!! Nie zmarnuj swojej szansy!!! Nie przejmuj się, że tekst jest trochę długi! Warto przeczytać!!! Wkład wynosi 5 zł po drugie potrzebujesz troszkę pracy, dosłownie 20 – 30 minut jednorazowo (np. dziś albo jutro!). Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 15000 zł w okrągły miesiąc! (ja dokładnie zarobiłem 25435 zł w miesiąc, bo poświęciłem 3 godzinki, a nie 30 minut! Opłacało się.). Ten sposób wymyślił Roberto T. Kiyosaki – najbogatszy inwestor na świecie, który w dodatku nie ma pracy… I tak się rozeszło aż trafiło do mnie i do Ciebie! Opowiem jakie to łatwe i proste, ale jeśli nie masz teraz 5 minut żeby spokojnie o tym przeczytać, zapisz tą stronę i wróć kiedy będziesz mieć czas Tak więc pomyśl czy warto się troszkę zaangażować zanim pochopnie „wyrzucisz” tyle forsy (co miesiąc 15000 zł lub więcej). To zależy od Ciebie. Gdy opowiedziałem o tym kolegom, wyśmiali mnie… A jednak wziąłem w tym planie udział.

Moi znajomi wyciągnęli się jak zobaczyli moje konto, a mówiłem od razu wejdźcie w to, wiadomo nawet znajomi czasami są nieufni. Hehe, teraz się z tego śmieją. Jak sobie przypomnę ich miny, jak opowiadali o tym gdy zajrzeli na konta. Zresztą mi też gęba opadła jak zobaczyłem konto! A moje konto wciąż rosło i dalej rośnie. Jak tak dalej pójdzie zostanę milionerem z jednego internetowego biznesu – czy jest to możliwe?! Nawet teraz jak to pisze, dziwi mnie ile osób musi ciężko pracować by utrzymać dom, swoje dzieci lub po prostu zbiera na kino lub komputer. Dziękuję teraz temu, kto wysłał mi tą wiadomość i przedstawił mi ten pomysł, dziękuję że nakłonił mnie do tego, aby zrobić jeden mały skok w bok od szarego życia i zainwestować pieniądze po to by włożone – pracowały dla mnie – a nie ja na te pieniądze. Nigdy nie zarobiłem mniej niż 14 000 zł z każdej okazji. Teraz udowodnię Ci, iż jest to LEGALNY BIZNES!!! Nie potrzebujesz niczego sprzedawać! Nie potrzebujesz rozmawiać o tym z przyjaciółmi, rodziną lub z nikim innym (chyba, że chcesz). W dodatku, jeśli jesteś nieśmiały(a) to problem masz z głowy – bo nie musisz mieć bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ktokolwiek, kto trzyma rękę na pulsie może osiągnąć sukces i wzbogacić się o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli wierzysz, że każdy ma swoje pięć minut to po prostu zrób krok po kroku tak jak jest to napisane poniżej! To Twoja szansa na zmianę Twojej przyszłości! To jest NAJTAŃSZA, NAJSZYBSZA I NAJPROSTSZA droga do zarobienia prawdziwych pieniędzy przez Internet w tak KRÓTKIM czasie. OK. to zaczynamy, bo się rozgadałem. Wszystko czego potrzebujesz to: – Konto w banku (najlepiej z możliwością obsługi przez Internet, ale nie koniecznie), – Około 20-30 minut twojego czasu jednorazowo!

KROK 1: Niezaprzeczalne prawo natury jest takie, że żeby zarobić musisz dać coś od siebie! Więc pierwsze, co musisz zrobić, to zainwestować TYLKO 5 ZŁ. Jak mówi Robert T. Kiyosaki- „jesli nic nie zainwestujesz – nic większego nie zyskasz!”. Im szybciej zainwestujesz, tym szybciej zaczniesz zarabiać z powiększającą się rzeszą ludzi! Tak więc, przelej 5 zł na PIERWSZE znajdujące się poniżej konto bankowe z notką mówiącą (tytułem): „Proszę, dodaj mnie do swojej listy mailowej.” CHCĘ, ŻEBYS WIEDZIAŁ (A), ŻE JEST TO PO TO, ABY UTRZYMAĆ TEN PROGRAM LEGALNYM! To naprawdę proste!!! Gdy przelejesz 5zł na pierwsze konto z poniższej listy, to możesz już się szeroooko uśmiechnąć . Nie wiem czy wiesz, ale już czerpiesz z tego programu wielkie korzyści. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Oto obecna lista:

1. Nr konta: 10 1050 1520 1000 0022 7664 5161

2. Nr konta: 98 8466 0002 0005 2243 3000 0001

3. Nr konta: 71 1140 2004 0000 3302 6826 8637

4. Nr konta: 50 1140 2004 0000 3802 3051 3460

5. 75 1240 4722 1111 0000 4853 9359

PAMIĘTAJ!!! Wpłać 5 zł na konto nr 1 i jako nazwę odbiorcy wpisz „xxx” ze względu na ochronę danych, a jeżeli dobrze przepiszesz numer konta, to pieniądze i tak dojdą!!!

KROK 2: Gdy już przelałeś 5 zł na konto znajdujące się na 1. miejscu listy (wraz z Tą dodatkową notką – TO BARDZO WAŻNE!!!), następną rzeczą, którą musisz zrobić, to zrobić kopię tej strony (tekstu na niej zawartego), później konto nr 1 skasuj, a na dole (na 5. miejscu) dopisz numer swojego konta, przesuwając konta nr 2, 3, 4, 5 do góry. NIE WPISUJ SWOJEGO NUMERU KONTA NA 1. POZYCJĘ, PONIEWAŻ SAM NA TYM STRACISZ (CZYTAJ DALEJ). NIE BĄDZ ZACHŁANNY!!! Robisz to wszystko po to, by wysłać ten cały tekst ponownie (korzystając z twojej książki mailowej albo reklamować na swojej stronie WWW – tak jak ja zrobiłem) do np. 40 osób (zapamiętaj, że 40 osób to dobra liczba do wzbogacenia się, ale możesz zareklamować to w darmowy sposób w Internecie, przez co więcej ludzi to zobaczy i możesz więcej zarobić!!! POTRZEBUJESZ DOWODÓW? Tutaj są przykładowe 4 osoby, oczywiście NIE są to wszystkie, które brały udział w tym programie i które zainwestowały nic innego jak 5 zł i 30 minut swojego czasu.

„Jaki wspaniały plan! Zrobiłem wszystko, co mi poradziliście z jakieś 3 tygodnie temu i co prawda nie udało mi się uzbierać 15 000 o których mówiliście, ale te 9 135zl tez mnie powaliły, a jest jeszcze tydzień! ”

Tomasz , Warszawa

„Cześć. Tu Justyna! No cóż, co mogę powiedzieć? DZIĘKUJĘ BARDZO BARDZOOO MOCNO wysłałam 40 maili tak jak mówiliście i w sumie zapomniałam o ocalej tej sprawie, bo tak naprawdę nie wierzyłam w to, a te 5 złotych to jeszcze nikogo nie uratowało. Ale jak zobaczyłam moje konto po kilku tygodniach to się załamałam! W tym dobrym znaczeniu! Było tam prawie 15 000 złotych! I jak ja to teraz wydam tak szybko? Przecież za kolejnych 30 dni będę mieć tego więcej! Dziękuje jeszcze raz!”

Justyna, Strzelce Opolskie

„Byłem zaskoczony, kiedy zobaczyłem moje konto! Przez 3 tygodnie na moim koncie znalazło się 9 440zl. Na początku myślałem, że to jakiś błąd wkradł im się do kompów. Ale potem wypłaciłem pieniądze i kupiłem sobie super kompa! Nareszcie! Dzięki, dzięki, dzięki!”

Ryszard , Gdańsk

Kilka miesięcy temu każdy z tych ludzi robił dokładnie to samo, co Ty teraz w tej chwili, czytał to i się zastanawiał. A tutaj troszkę matematyki : Kiedy wyślesz swoje maile (lub rozpowszechnisz tą stronę w inny sposób, będziesz na 5 miejscu listy. To najlepsza pozycja po to by zarobić poważne pieniądze!

Żaden inny program nie daje tak wysokich i realnych pieniędzy z różnych powodów, które wytłumaczę poniżej. Jak długo będziesz wysyłać tą wiadomość do ludzi, którzy będą zainteresowani programem, możesz spodziewać się, że średnio odpowie na nie 25% ludzi. Ale bądzmy bardziej pesymistyczni i dajmy na to, że tylko 12,5%, dla utrudnienia. Gdy wyślesz 40 maili do różnych osób, możesz spodziewać się, że 5 z nich zrobi dokładnie to, co Ty (12,5% z 40= 5). Ale tym razem twój numer konta przesunie się na 4 pozycję. Wtenczas już będzie o tym programie wiedziało 200 osób (5 x 40). Z tych 200 ludzi udzieli się 25 (12.5% z 200=25), więc dalsze 1 000 maili (25 x 40), podniosą Twój numer konta na 3 pozycje. Z tych 1 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze udzieli się 125 osób (12.5% z 1000=125), więc dalsze 5000 maili (125 x 40) podniesie Twoje konto na 2 pozycje w liście. A z tych 5 000 ludzi, możesz spodziewać się 625 osób, które się udziela (12.5% z 5000=625), więc kolejne 25 000 osób (625×40) podniesie TWÓJ NUMER KONTA NA 1 POZYCJĘ!!! I teraz, z 25 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze 3125 z nich odpowie (12.5% z 25 000=3 125). A w tym czasie to Ty będziesz na 1 miejscu!!! Więc dostaniesz: 15 625 złotych!!! (3125 x 5zł). Więc, gdy Twój numer znajdzie się na 1 pozycji przez kolejne kilka dni, to będzie Twój czas na to, by zbierać pieniądze! Przez serie 30 dni, te pieniądze będą wysłane przez kilka tysięcy ludzi tak jak Ty to zrobiłeś/zrobiłaś!!!

Pozyczka dla siostry ciotecznej

Witam,

pożyczam swojej siostrze ciotecznej ( córka brata mojej mamy ) kwote 80 000 na okres 1 roku bez żadnego oprocentowania . Jakich będę musiała z tego tytułu dopełnić formalności . Czy musi to byc potwierdzone notarianie i czy z tego tytułu nie zostanie doliczona mi dodatkowa kwota np. przy rozliczeniu rocznym . Proszę o podpowiedzi na co powinnam zwrócic uwagę , a może forma darowizny byłaby lepszym rozwiązaniem .

Grecja w Euro do piątku?

Od niedzieli sytuacja w strefie euro wydaje się odrobinę lepsza. Powyborczy rezultat w Grecji daje kolejną szansę na przynajmniej wakacyjną stabilizację polityczną w Atenach, co powinno się przełożyć na tymczasowe odejście inwestorów od codziennego analizowania skłonności do ekstremalnych rozwiązań poszczególnych polityków z tego kraju.

Re: Brak na zasiłki dla dzieci,a co z klerem?

wanda43 napisała:

> Dokąd ich narod nie pogoni, to dalej bedą drzec kase w imie Boga.

Naród może pogonić jedynie rządzących,którzy są od tego by tej kasy „nie darli”.

Tusk nie zadrze z klerem,możesz być o to spokojna.a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s320x320/550437_376708325699337_100000805172527_925629_784623857_n.jpg

Firmy outsourcingowe będą się nadal rozwijać w Krakowie

Sektor firm outsourcingowych będzie się wciąż rozwijał w Krakowie, ale w dłuższej perspektywie miasto to musi wzmocnić swoją pozycję, jako ważnego światowego centrum tego biznesu – uważają uczestnicy wtorkowego branżowego forum w Krakowie.

Re: Pa, żubrze – Pekao już biało-czerwony

Gdyby nie Euro to pewno do zmiany by nie doszło. No ale na bandach muszą się ładnie prezentować logotypy UniCredit a nie jakiegoś tam Banku Pekao (choć przyznaje moim bankiem ten bank nie jest). Ukraiński Ukrsotsbank PJSC też zmienił logo przed Euro (nie tak późno co prawda jak Peakao) z tego co wiem.

Ograniczony optymizm na początku tygodnia

Pierwsze godziny notowań na rynkach finansowych w nowym tygodniu przynoszą poprawę nastrojów, ale jednocześnie potwierdzają, że sytuacja daleka wciąż jest od „normalności”. Przyczynami zwyżek cen ryzykownych aktywów są zapowiedź pomocy dla będącej w kłopotach hiszpańskiej Bankii oraz korzystny z punktu widzenia szans na wypełnienie przez Grecję zobowiązań wynikających z planu pomocowego dla tego kraju.

Fajne życie alkoholika za społeczne pieniądze

Fajne życie alkoholika za społeczne pieniądze

Alkoholicy mają w stolicy kilka klubów opłacanych przez miasto. Większość z nich jest ‚hermetyczna’.

Obcego się ignoruje, aż ten zrezygnuje i odchodzi tak naprawdę jeszcze nie dobrze do środka nie wszedł.

Jedynym klubem jest poznańska 38, gdzie drzwi dla każdego stoją otworem, a w dodatku ten klub nie wystąpił nigdy o dotację. Zatem jest możliwe utrzymać się z własnych dochodów. Co więc robią pozostałe dotowane kluby? Ano udają, że działają. Tworzą niby grupy terapeutyczne, wyjazdy, wycieczki, na których bywa śmietanka klubowa począwszy od zarządu do pupilków towarzyskich.

Bawią się więc, integrują, wyjeżdżają, a na to idą pieniądze liczone w setkach tysięcy złotych.

Podobno alkoholizm to choroba, a przecież tak popularny rak jest także chorobą i na jego leczenie nie starcza pieniędzy.

Nie ma pieniędzy na leki. Szpitale robią bokami.

Dlaczego wiec alkoholikom stwarza się takie warunki, a innym nie? Czyżby alkoholicy to grupa wybrana ponad inne w społeczeństwie?

na raka choruje się z nieznanych przyczyn, na gruźlicę z biedy, na cukrzycę ze stresu, na serce także i wszystko to są choroby śmiertelne, ale alkoholik większość swojego życia przebalował, przetańczył, przepił, krzywdząc wokół siebie wiele osób, a najbardziej rodzinę i to właśnie on ma być teraz nagrodzony?

Miał kolorowy świat i teraz jeszcze kolorowiej za

sprawą ogromnej opieki i dotacjom miasta.

dzieci niedożywione mamy w szkołach. ogólny marazm i beznadzieja, ale alkoholik ma klub, a w nim kanapy, by wygodniej było siedzieć, telewizor, komputer, kawkę, rozrywki, czyli żyje lepiej niż często jego rodzina.

Dlaczego tak jest? Czy ktoś to może wytłumaczyć?

Do napisania tego powyżej skłonił mnie fakt, że mam ojca alkoholika, który nie interesował się rodziną gdy pił i nie interesuje się gdy przestał.

Całymi popołudniami siedzi w klubie i twierdzi, ze to dla jego trzeźwienia jest konieczne.

Wyjazdy, bo przecież musi odpocząć.

Nie interesuje go, ze mama przez niego jest ciężko chora, a ja nigdy nie miałam rodziny. On ma towarzystwo i tyle.

Byłam w opiece, by pomogli, ale oni nie mają funduszy. Tak więc my ledwie koniec z końcem wiążemy, a na pijaków fundusze zawsze są.

Tydzień pod znakiem zmienności

Miniony tydzień upłynął pod znakiem dużej zmienności. Początek tygodnia przyniósł trochę optymizmu. WIG zyskał tego dnia 1,4 proc. i jeszcze we wtorek rynek zachowywał się spokojnie, notując umiarkowane wzrosty. Niestety w środę na inwestorów czekał zimny prysznic. WIG tego dnia stracił 2,5 proc., a WIG 20 – 3%.

Europa w recesji nawet bez "pomocy" Grecji

To prawda, iż temat Grecji był początkowo ignorowany. Jednak na chwilę obecną na rynkach zdaje się panować przekonanie, iż od Greków zależą losy świata. Jednak nawet bez uwzględniania Grecji sytuacji Grecji sytuacja w Europie jest bardzo trudne, a wczorajsze dane były tego przypomnieniem. Łagodna reakcja rynków nie oznacza, iż najgorsze jest za nami.

Europa w swoim stylu, czyli powoli

Europejscy przywódcy mają jedną zaletę: nie zaskakują. Zaletę z punktu widzenia analityków, choć niekoniecznie rynków finansowych. Na szczycie UE nie skorzystano z okazji, by złożyć greckiemu konkretną propozycję by Grecy „wybrali tak, jak trzeba”. Zarys pewnych rozwiązań pojawił się, ale to czy będą one miały szansę na wprowadzenie, ba – uszczegółowienie, zależy od tego, co w greckich urnach znajdzie się 17 czerwca. Tym samym ponownie więcej mówią nam dane: te z Chin okazały się słabe, za chwilę poznamy dane z Europy.

Szczyt, który nie przyniesie przełomu

Po wykonaniu korekty do poziomu 1,2825, eurodolar powrócił do trendu spadkowego i w drugiej godzinie handlu na europejskich parkietach odnotowuje nowe minimum- na poziomie 1,2625. Zachowanie się kursu EUR/USD dobitnie pokazuje jak bardzo rynki obecnie wrażliwe są na jakiekolwiek negatywne doniesienia na temat kryzysu zadłużeniowego w Europie i losach Grecji w strefie euro. Im bliżej będziemy dnia nowych wyborów w Grecji tym zwiększać się będą spekulacje odnośnie przyszłości tego kraju i tym bardziej rosnąć będzie awersja do ryzyka, co z kolei stanie się katalizatorem spadków kursu EUR/USD.

Zauważalny wzrost

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a najwięcej zyskały akcje spółek o dużej kapitalizacji. Po wyższym otwarciu na dziennym wykresie świecowym pozostała 1 punktowa luka hossy na wykresie WIG-20. W kolejnych godzinach zwyżka była kontynuowana, a dzienne maksimum zostało wyznaczone w końcówce sesji na 2102. Zamknięcie nastąpiło nieznacznie poniżej tego poziomu, w związku z czym wymowa sesji jest pozytywna.