Tag Archive for Tys

Balticon S.A.: Wyniki po 5 miesiącach 2012 roku

Balticon S.A. (NewConnect: BLT) – operator w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego – osiągnął narastająco po pięciu miesiącach 2012 roku przychody w wysokości 24,32 mln zł, czyli o 53 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 907 tys. zł, co oznacza ponad trzykrotny wzrost rok do roku. W czerwcu spółka zrealizowała kolejne cele emisyjne: zakup kontenerów chłodniczych oraz utwardzenie 500 m kw. placu depotowego.

Saudyjska ropa dla LOTOSU

W miniony weekend w bazie paliw Naftoportu cumował tankowiec „Bareilly”. Statek dostarczył ładunek 60 tys. ton ropy naftowej Saudi Extra Light dla rafinerii Grupy LOTOS S.A. w Gdańsku.

Re: Fundusze inwestycyjne- minimum na start

Witam,

niewątpliwie warto inwestować, a im wcześniej tym lepiej. Przy niewielkich kwotach miesięcznych należy szczególnie zwracać uwagę na koszty, aby nie przepłacać. Zajrzyj na platformę mBanku (swoboda wpłat, wypłat, brak opłat manipulacyjnych, niskie kwoty wejścia w wielu funduszach z wyjątkiem zagranicznych) lub Bestfunds.pl. Zanim zaczniesz kupować, stwórz sobie tzw. fundusz awaryjny, np. 2 tys. zł na koncie oszczędnościowym. Na początku bardziej liczy się systematyczność niż stopa zwrotu. W międzyczasie zastanów się nad strategią. Korzystaj z narzędzi dostępnych na Analizy.pl. Odwiedź portal OpiekunInwestora.pl oraz Bossa.pl, poczytaj poradniki dostępne na stronie KNF. Powoli wdrożysz się w ten rynek.

Pozdrawiam, Joanna

Doradztwo Finansowe on-line Brandmind

Re: Amber Gold kusi zyskowną lokatą, a jest pod

Hej.

Czytasz fora.. a czy przeczytałaś ,że komus nie wypłacili? ja u nich miałem 2 lokaty.. 2 i 20 tys obie zakonczyły się tak jak piszą na stronie… zadzwonili.. zapytali czy chce pieniądze czy nastepną lokate… powiedziałem ,że chce pieniądze… 2 dni po zakonczeniu lokaty pieniadze przyszły na konto… czy zamierzam jeszcze u nich zainwestować ? tak ale napewno nie całe oszczędności. pozdrawiam

Ovostar Union odwołuje emisję 520 tys. akcji

Ovostar Union odwołał emisję 520 tys. akcji, które miały początkowo trafić do głównego udziałowca spółki, Prime One Capital, a następnie zostać zaoferowane inwestorom instytucjonalnym – podał Ovostar Union w komunikacie.

OPTeam: Lekki wzrost sprzedaży po I kwartale 2012 r.

Spółka OPTeam (GPW: OPM) osiągnęła w I kw. 2012 r. przychody ze sprzedaży w kwocie 13,03 mln zł, zwiększając je o 8 proc. rok do roku. Spółka odnotowała na koniec kwartału stratę na poziomie netto w wysokości 198 tys. zł, wobec 283 tys. zł zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku. – I kwartał przyniósł czasowe zawieszenie procesów inwestycyjnych na naszych dwóch głównych rynkach działania – w energetyce i uczelniach wyższych.

Re: Będzie ustawa emerytalna w ekspresowym tempie

Ciekawe dlaczego zamiast wydłużać nie zabiorą się za uszczelnienie systemu. Są dwie grupy a w zasadzie jedna która jakoś nie ma ochoty zaprzestać życia na koszt reszty społeczeństwa. Są nimi rolnicy i przedsiębiorcy. Dlaczego pan Kulczyk może płacić najniższy ZUS? Czy pan Kulczyk gdy dostanie zawału po harcach z kolejną młodą… wyłoży 100 tys na przeszczep serca z własnej kieszeni?

Re: Podatek za dom i mieszkanie mocno w górę?

Podatki w Polsce od nieruchomosci sa smieszne.Jak mi wujek powiedzial ze placi od chalupinki 10$ na rok to nie wiedzialem czy sie smiac czy plakac w mojej sytuacji(W USA za mizerna chalupine place prawie 5 tys.$ na rok)

Przepisy zabraniają a na Krupówkach handel psami trwa nadal

psy koszty leczeniaMimo że 1 stycznia weszły w życie nowe przepisy dotyczące ochrony zwierząt, już teraz widać, że nie wszyscy ich przestrzegają. W znowelizowanej ustawie jest zakaz handlu psami i kotami, które nie pochodzą z legalnych zarejestrowanych hodowli. Prowadzenie takiej sprzedaży jak i kupowanie od nielegalnych sprzedawców zwierząt domowych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny do 5 tys. zł lub ograniczenia wolności . Psy i koty mogą być sprzedawane tylko tam gdzie są legalnie hodowane oraz w schroniskach.

Kolejny zakaz dotyczy trzymania zwierzaków an uwięzi w sposób, który sprawia im ból, na łańcuchu czy sznurze krótszym niż 3 metry. Zmianie uległa również kara za znęcanie się nad zwierzętami teraz wynosi ona do 2 lat ograniczenia wolności lub jej pozbawienia.

 Ubezpieczenia zwierzat < zobacz

O złamaniu zakazu handlu tuż po Nowym Roku poinformowało Tatrzańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Według stojącej na jej czele Beaty Czerskiej na Krupówkach ciągle sprzedawane są psy. Mówi ona o mężczyźnie, który sprzedawał szczeniaka i otrzymał za niego 100 zł. Nikt ze sporej liczby ludzi tam obecnych nie zareagował ani nie poinformował o tym zdarzeniu policji.

Szczerze mówiąc dziwi mnie oburzenie brakiem reakcji ze strony ludzi. Szczerze wątpię by ktoś z tam obecnych wiedział, że taki handel jest nielegalny. Bo w końcu w naszej mentalności, jeśli mamy dajmy na to sukę, która się o szczeni a my sprzedamy psy z tego miotu, to jest to tylko i wyłącznie nasza sprawa i mamy do tego prawo. Wydaje się, iż karanie pojedynczych osób za taką sprzedaż wzbudzi tylko niezrozumienie i niechęć do tzw. obrońców zwierząt.

Niemniej Pani Czerska zapowiedziała, że zgłosi sprawę na policję a rzecznik służb mundurowych z Zakopanego stwierdził, że po zgłoszeniu policja ustali kto dopuścił się wykroczenia i sprawę przekaże sądowi grodzkiemu.

Część sprzedawców zdaje sobie sprawę z tego, że sprzedając psy łamią prawo. Według relacji funkcjonariuszy straży miejskiej, handlarze opuścili z pod Gubałówki jednak ciągle są obecni na Krupówkach. Małe psy, które chcą sprzedać trzymają na rękach a gdy zobaczą strażnika zaczynają udawać, że wyszli z czworonogiem na spacer.

Re: Jak założyć konto internetowe w banku? Na co

Dla osób pełnoletnich, które nie ukończyły 30 lat polecam „Konto dla Młodych” w PKO Banku Polskim. Opłata za jego prowadzenie: 0 zł dla osób do 26 lat, od 26 do 30 lat O zł, przy wpływach w wysokości min. 1 tys. zł, w pozostałych przypadkach 5 zł miesięcznie. Wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie – 0 zł. Opłata za krajowe przelewy internetowe – 0 zł, za dostęp do bankowości elektronicznej (iPKO)- 0 zł, karta debetowa – 0 zł (przy transakcjach powyżej 350 zł/miesięcznie).

Dla osób od 13 do 18 lat – polecam Konto Pierwsze. 0 zł za prowadzenie rachunku, darmowe przelewy internetowe i wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju i na świecie.

Wszystkie osoby pełnoletnie mogą założyć „Konto za Zero”. Wystarczy zagwarantować wpływy na rachunek w wysokości 2 tys. zł, aby było ono za darmo. Nie trzeba też nic płacić za przelewy internetowe, kartę debetową i wypłaty z bankomatów eService, BZ WBK i oczywiście PKO Banku Polskiego.

Szczegóły na stronie internetowej Banku i w oddziale.

Polecam.

Ekspert PKO Banku Polskiego

Abak S.A. publikuje wyniki za I kwartał 2012 roku

Grupa Abak specjalizująca się w outsourcingu usług księgowych, podatkowych i kadrowo-płacowych opublikowała wyniki za I kwartał 2012 roku. Przychody netto ze sprzedaży za I kwartał br. wyniosły 1,1 mln PLN. EBIDTA w tym okresie wyniosła 228 tys. PLN.

Re: Szybka inwestycja

lukascfc napisał(a):

> Witam, bardzo prosiłbym o pomoc, a mianowicie: posiadam „wolne” 3 tys. zł. tak

> mniej więcej przez trzy miesiące dopóty, dopóki nie będę musiał zapłacić za stu

> dia. Jednak jak wiadomo do tego czasu te pieniądze się marnują a chciałbym żeby

> zaczęły na siebie zarabiać. W co powinienem zainwestować?może coś kupić i późn

> iej sprzedać?tylko zależy mi oczywiście na w miarę możliwości najpewniejszej in

> westycji aby nie stracić bo nie będę miał kasy na studia…proszę o podpowiedź.

> dzięki.

To tylko kilka postów,poczytaj sobie…

forum.gazeta.pl/forum/w,24,135277658,135277658,W_co_zainwestowac_20_tys_.html

PA Nova S.A. buduje OBI w Mielcu

W dniu 19 kwietnia br. spółka PA Nova (GPW: NVA) podpisała umowę dotyczącą budowy marketu OBI w Mielcu przy Al. Kwiatkowskiego w Mielcu. Powierzchnia obiektu to 10 tys. m kw. Realizacja inwestycji nastąpi natychmiast po zatwierdzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a zakończenie planowane jest na wiosnę 2013 r. Firmy prowadzą rozmowy na temat innych lokalizacji w kraju.

Grupa Eurotel za 260 tys. zł zł kupuje prawa do sieci Solex – agencyjnej sieci Telewizji "n" z 28 lokalizacjami

Grupa Eurotel zwiększa dywersyfikację źródeł przychodów dzięki nowej akwizycji, dokonanej w ramach sieci sprzedaży Telewizji „n”. Po transakcji z firmą Solex sp. z o.o. Eurotel SA będzie zarządzać w sumie 68 punktami sprzedaży Telewizji „n”. Stawia to spółkę w grupie największych partnerów ITI Neovision, operatora sieci „n”.

Re: Amber Gold naciąga na lokaty i kredyty? Proku

Stanowczo odradzam komukolwiek korzystania z tej firmy !

Wpłaciłem około 50 tys. na lokatę w Amber gold.Wszystko niby fajnie,dostałem certyfikat potwierdzający nabycie tzw.dóbr{ w tym przypadku złota} i gdy około miesiąc później chciałem wycofać lokatę, zaczęły się schody ! to znaczy ,nie mogłem wycofać części lokaty ,Mogłem wycofać tylko całość {ale uszczuploną o 20%} -bo właśnie w ten sposób firma Amber gold zarabiana naszych lokatach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE DAJCIE SIĘ ZWIEŚĆ DUŻYM ZAROBKIEM NA LOKACIE! ta firma to WYSPECJALIZOWANI OSZUŚCI!!!!!!!!!!!!! STANOWCZO WSZYSTKIM ODRADZAM JAKICHKOLWIEK LOKAT W TEJ FIRMIE!!!!!!!!!! [a czas przelania waszej już uszczuplonej gotówki to minimum 45 dni roboczych 🙁 Ot, po prostu granda!!!!!!!!!!!!!!!!!

pomoc- kredyt

Witam

czy może ktoś mi podac kontakt z osobą bądź fundacją, która pomaga osobą które zaciągnęły kredyty i nie są w stanie ich spłacic. Generalnie chodzi mi o kroki jakie mogę zrobic aby spłacic te kredyty…mam je w 4 bankach na ok 100 tys zł. Czy jest taka opcja że bank je umorzy (chociaż częśc długu) ?

Netii przejęć ciąg dalszy?

Po przejęciu Telefonii Dialog, Crowley Data Poland i kilkudziesięciu lokalnych sieci internetowych, Netia przymierza się do kolejnych zakupów. Na celowniku m.in. TK Telekom i Exatel. Dzięki akwizycjom operator pozyskał ok. 140 tys. abonentów i trzy razy więcej zasobów sieciowych.

Miedź tanieje na giełdzie metali w Londynie

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu oznak, że słabnie popyt w Chinach – podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8 tys. 472 dol. za tonę, po spadku o 0,7 proc.