Tag Archive for Wall Street

Bernanke rozczarował, Wall Street poszła w górę

Szef Fed znów nie zająknął się w kwestii rychłego ilościowego luzowania, ale amerykańskie byki i tak dały sobie radę. Nasze będą musiały zmierzyć się z informacją o sprzedaży pakietu akcji PKO.

Bernanke rozczarował, Wall Street poszła w górę

Szef Fed znów nie zająknął się w kwestii rychłego ilościowego luzowania, ale amerykańskie byki i tak dały sobie radę. Nasze będą musiały zmierzyć się z informacją o sprzedaży pakietu akcji PKO.

Bez przełomu

Bez nadzwyczajnych fajerwerków rozpoczęli tydzień inwestorzy na Wall Street. Po piątkowych wzrostach, które część inwestorów traktowała jako sygnał odwrócenia negatywnego trendu, jaki póki co zdominował lipcową koniunkturę poniedziałek przyniósł powrót do spadków, w efekcie czego statystyka ostatnich ośmiu sesji jest mocno niekorzystna dla giełdowych byków, gdyż aż siedem z nich kończyło się na czerwono.

Na Wall Street lekkie spadki

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi spadkami głównych indeksów. Inwestorów rozczarowały słabsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej w USA w czerwcu.

Wzrostowy koniec tygodnia

Piątek przyniósł wzrosty głównych indeksów, przerwana została tym samym wcześniejsza seria sześciu spadkowych sesji. Odbicie na Wall Street to efekt lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych banków JPMorgan i Wells Fargo oraz danych z gospodarki chińskiej, które zwiększyły nadzieje na dalsze luzowanie polityki monetarnej w tym kraju.

Piąta z rzędu spadkowa sesja na Wall Street

Środowa sesja na Wall Street przyniosła spadki głównych indeksów już po raz piąty z rzędu. Nastrojów na rynku nie poprawił raport z czerwcowego posiedzenia FOMC.

Na Wall Street spadkowy początek tygodnia

– Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła spadki głównych indeksów po słabych danych makroekonomicznych z Azji. Rynek czeka na rozpoczęcie sezonu prezentacji wyników za 2. kwartał, który tradycyjnie zostanie rozpoczęty raportem producenta aluminium Alcoa.

Słaba kondycja amerykańskiego przemysłu

Pierwsza lipcowa sesja za oceanem zakończyła się umiarkowanym wzrostem najważniejszych amerykańskich benchmarków. Notowania na Wall Street rozpoczęły się nieznacznie poniżej poziomów piątkowego zamknięcia, jednak szybko kupujący wyprowadzili najważniejsze indeksy w USA nad kreskę.

Zwyżki bez uzasadnienia, ale nie bez powodu

Wczorajsze dobre nastroje na głównych parkietach europejskich i spokój na Wall Street wobec złych danych można wyjaśnić tylko w jeden sposób. Inwestorzy liczą na zdecydowaną reakcję EBC i Fed.

Na Wall Street ponad 2-procentowe wzrosty

Piątkowa, ostatnia w drugim kwartale, sesja na Wall Street przyniosła ponad 2-procentowe wzrosty, a dla indeksu Nasdaq był to najlepszy dzień od początku 2012 roku. Powodem dobrych nastrojów były zaskakująco pozytywne efekty szczytu państw Unii Europejskiej.

Wall Street wzrosty na koniec zmiennego tygodnia

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła około 1-proc. wzrosty, gdyż zyskiwały na wartości banki. Pozwoliło to odrobić przynajmniej część strat z poprzedniego dnia, drugiego pod względem skali spadków w 2012 roku.

Czerwiec dla byka

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły jedną z najspokojniejszych sesji w czerwcu, choć o poranku wydawało się, iż rynek zostanie ożywiony jedną z najgorszych sesji na Wall Street w tym roku oraz obniżką ratingu dla piętnastu wielkich banków ze strony agencji Moody’s.

Wall Street przesadziła, Europa nie musi

Silne, sięgające 2 proc. czwartkowe spadki amerykańskich indeksów robią wrażenie. Nie oznacza to jednak, że dziś w Europie musi być podobnie.

Na Wall Street spokojny początek tygodnia

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła minimalne spadki indeksu Dow i wzrosty Nasdaq i S&P500. Z branż spadały akcje koncernów paliwowych, zyskiwały na wartości firmy technologiczne. W centrum uwagi niezmiennie znajdowały się Hiszpania i Grecja.

Rosną nadzieje na akcję stymulującą

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła ok. 1-proc. wzrosty, a S&P 500 i DJI stoją obecnie na najwyższym poziomie od miesiąca. Wśród inwestorów rosną nadzieje, że banki centralne przeprowadzą skoordynowaną akcję poprawy płynności w światowej gospodarce.

Na Wall Street powrót wzrostów

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła wzrosty, chociaż w pewnym momencie nastroje na krótko się pogorszyły, gdyż inwestorzy nerwowo zareagowali na informacje, jakoby banki centralne szykowały wspólną akcję w celu poprawy płynności na rynkach.

Rośnie strach przed problemami strefy euro

– Środowa sesja na Wall Street przyniosła powrót spadków, gdyż inwestorzy boją się kupować akcje w obliczu niekończących się problemów w strefie euro

Wall Street wystraszył inwestorów

Poniedziałek na nowojorskiej giełdzie zakończył się dużą przeceną akcji. Dow Jones spadł 1,14 proc., S&P 500 1,26 proc., a technologiczny Nasdaq zakończył notowania 1,70 proc. pod kreską. Optymizm który zapanował po decyzji dokapitalizowana hiszpańskich banków, okazał się krótkotrwały.