Tag Archive for Wig

Przed kolejnym wzrostem?

Miniony tydzień zakończył się spadkiem indeksów, a najbardziej, bo 3,6% stracił WIG-20. Tak duży spadek był w dużej mierze spowodowany ustaleniem prawa do dywidendy na akcjach KGHM-u. Indeks WIG-20 nie jest korygowany o wypłacane dywidendy, z racji braku możliwości przekazania lub zrekompensowania dywidendy posiadaczom instrumentów pochodnych.

Kryształowy jubileusz

Przebieg wtorkowej sesji był stabilny, główne indeksy giełdowej w Warszawie oscylowały w okolicach poziomów poniedziałkowego zamknięcia. Indeks największych spółek zakończył dzień symbolicznym wzrostem 0,24 proc., a szeroki WIG nie zmienił wartości.

Wybicie w górę

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a najwięcej, bo nieco ponad 1% zyskał WIG-20.

Z dużą nieśmiałością

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, jedynie mWIG-40 zamknął się w negatywnym terytorium. Skala ruchu nie była zbyt duża i w dalszym ciągu indeksy znajdują się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym i przebywają w rejonie ostatnich maksimów. Po wyższym otwarciu kupujący podjęli próbę pokonania wcześniejszych maksimów na WIG-20 na 2276 i połowicznie się to udało.

Korekcyjny zygzak

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a strona podażowa przeważała przez większą część sesji. Indeksy oddały ponad 1 proc., a relatywnie najlepiej wypadł indeks małych spółek sWIG-80, który stracił jedynie 0,5 proc. Kupujący nie zdołali poprawić wcześniejszego maksimum na 2276 na WIG-20, gdyż sesja rozpoczęła się od spadku.

Byki odpoczywają, niedźwiedzie nadal pasywne

Zamiary tajemniczego i energicznego kapitału, który w ostatnich dwóch tygodniach efektownie szarpnął w górę WIG-iem 20, nadal pozostają zagadką dla reszty rynku.

Wciąż brakuje gospodarczych pozytywów

Wszystko wskazuje na to, że 4. kolejny tydzień uda się warszawskiej giełdzie zamknąć na plusie. Nie ma przy tym wątpliwości, że jeśli pozytywna tendencja ma być kontynuowana, to najłatwiejsza jej część jest za nami. Po silnym wyprzedaniu i sprowadzeniu WIG do bardzo silnego wsparcia, jakim jest dołek z września minionego roku, niewiele było trzeba, by notowania wyraźnie się podniosły. Napędzały je głównie spółki dywidendowe, zwłaszcza KGHM i PZU. Po solidnej zwyżce potrzeba teraz jednak mocniejszych impulsów, by rynek mógł kontynuować ruch w górę. A o te nie jest łatwo.

W oczekiwaniu na Fed

Wczorajsza sesja przebiegała dość spokojnie. Rynki ewidentnie czekały na decyzje, które podejmie amerykańska Rezerwa Federalna, a przede wszystkim na komunikat po posiedzeniu. W dużym stopniu z tego powodu wczoraj zmienność na rynkach była ograniczona i dzienny zakres wahań WIG 20 tylko nieznacznie przekroczył 20 punktów.

Popyt rozwija skrzydła

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły zwyżkami najważniejszych indeksów. Średnie WIG i WIG20 zyskały po około 1,15 procent. Co ważniejsze, na wyniku sesji nie zaważył fakt, iż na dzisiejszy piątek przypadał dzień rozliczenia i wygasania instrumentów pochodnych.

Wybory już w niedzielę

Wczorajsza sesja niewiele zmieniła w technicznym obrazie WIG-u20. Prestiżowy indeks stracił symboliczne 0,06 proc. i notuje obecnie wartość 2207.85 pkt. Technicznie wykres blue chipów w spadkach jest obecnie ograniczony liniami 2181 pkt. i 2153 pkt.

WIG 20 na zamknięciu sesji wzrósł o 3,49 proc. i wyniósł 2110,91 pkt

WIG 20 na zamknięciu sesji wzrósł o 3,49 proc. i wyniósł 2110,91 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs 216 spółek, 114 spadł, 59 się nie zmienił, a akcjami 30 nie handlowano.

WIG 20 na zamknięciu sesji wzrósł o 3,49 proc. i wyniósł 2110,91 pkt

WIG 20 na zamknięciu sesji wzrósł o 3,49 proc. i wyniósł 2110,91 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs 216 spółek, 114 spadł, 59 się nie zmienił, a akcjami 30 nie handlowano.

Rozwiane nadzieje

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najmocniej spadły akcje dużych spółek. Po wyższym otwarciu kupujący nie zdołali przebić oporów wynikających z wcześniejszych maksimów, a to stało się czynnikiem do wyprzedaży w kolejnych godzinach handlu. WIG-20 przełamał wsparcie wynikające z linii krótkoterminowego trendu wzrostowego, jak również z wcześniejszych minimów na 2048 i 2044.

Zimny prysznic

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów. Po niższym otwarciu kupujący próbowali bronić wsparcia wynikającego z wcześniejszych maksimów na WIG-20 na 2063 i 2065. Mimo naruszenia tych poziomów w drugiej części sesji pojawił się popyt, który wykreował zauważalny ruch wzrostowy. W samej końcówce indeks pogłębił spadek, ale na tle innych giełd wypadł dobrze.

Tydzień pod znakiem zmienności

Miniony tydzień upłynął pod znakiem dużej zmienności. Początek tygodnia przyniósł trochę optymizmu. WIG zyskał tego dnia 1,4 proc. i jeszcze we wtorek rynek zachowywał się spokojnie, notując umiarkowane wzrosty. Niestety w środę na inwestorów czekał zimny prysznic. WIG tego dnia stracił 2,5 proc., a WIG 20 – 3%.

Zauważalny wzrost

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a najwięcej zyskały akcje spółek o dużej kapitalizacji. Po wyższym otwarciu na dziennym wykresie świecowym pozostała 1 punktowa luka hossy na wykresie WIG-20. W kolejnych godzinach zwyżka była kontynuowana, a dzienne maksimum zostało wyznaczone w końcówce sesji na 2102. Zamknięcie nastąpiło nieznacznie poniżej tego poziomu, w związku z czym wymowa sesji jest pozytywna.

Grecja w roli kozła. WIG najniżej od stycznia

Początek tygodnia przyniósł kontynuację spadków na wszystkich giełdach Europy, a wśród głównych przyczyn wymienia się brak możliwości wyłonienia rządu w Grecji.

Grecja w roli kozła. WIG najniżej od stycznia

Początek tygodnia przyniósł kontynuację spadków na wszystkich giełdach Europy, a wśród głównych przyczyn wymienia się brak możliwości wyłonienia rządu w Grecji.