Tag Archive for Wyniki

Balticon S.A.: Wyniki po 5 miesiącach 2012 roku

Balticon S.A. (NewConnect: BLT) – operator w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego – osiągnął narastająco po pięciu miesiącach 2012 roku przychody w wysokości 24,32 mln zł, czyli o 53 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 907 tys. zł, co oznacza ponad trzykrotny wzrost rok do roku. W czerwcu spółka zrealizowała kolejne cele emisyjne: zakup kontenerów chłodniczych oraz utwardzenie 500 m kw. placu depotowego.

Tydzień danych i wyników

Ubiegły tydzień rynki zakończyły optymistycznym akcentem. Poprawa nastrojów nie miała jednka konkretnego powodu, a to oznacza, iż duża liczba zaplanowanych na ten tydzień publikacji będzie swoistym testem lepszego samopoczucia inwestorów. Już dziś dane o sprzedaży detalicznej w USA, indeks aktywności w rejonie Nowego Jorku oraz wyniki Citigroup.

Wyniki banków w centrum uwagi

Piątkowa sesja na rynkach przebiegała spokojnie do czasu opublikowania wyników JP Morgan i otwarcia giełd w USA. Zapoczątkowało to długo nie widziany dynamiczny wzrost na rynku EUR/USD oraz odbicie za oceanem.

Niepokojące perspektywy przedsiębiorstw w USA

Ponad 4-proc. spadek kursu Alcoa w reakcji na opublikowane po zakończeniu poniedziałkowej sesji wyniki finansowe za II kwartał i regres notowań na całym amerykańskim parkiecie to wyraźne sygnały, że inwestorzy giełdowi są mocno zaniepokojeni perspektywami przedsiębiorstw w warunkach nasilającego się spowolnienia gospodarczego.

Sezon wyników rozpoczęty

Poznaliśmy wyniki finansowe za II kwartał pierwszej ze spółek wchodzących w skład prestiżowego amerykańskiego indeksu DJIA. To tradycyjnie otwiera sezon publikacji raportów kwartalnych w USA. Aluminiowy gigant Alcoa zanotował znaczący regres wyników, ale nieco mniejszy od przewidywań.

Lepsze wyniki LPP

Przychody Grupy LPP ze sprzedaży w czerwcu 2012 roku wyniosły około 266 mln zł i były o ok. 36 proc. wyższe niż rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie.

Dostają 7187 zł brutto, i ciągle im mało!

– Ponad 50 proc. pracowników wzięło udział już w referendum strajkowym, które trwa od środy w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) – podali w czwartek związkowcy. Wyniki głosowania mają być ogłoszone w piątek przed południem.

Hiszpanie wygrywają w piłkę, ale przegrywają w gospodarce

Wydaje się, że wyniki wyborów w Grecji są już uwzględnione w cenach akcji. Spekulanci muszą znaleźć inny obiekt do ataku, a Hiszpania jest najbliżej.

Rovese traci zaufanie inwestorów

Kurs akcji Rovese spada w czwartek o blisko 30 proc. po informacji o planowanej dużej emisji akcji i zakupie spółek ceramicznych kontrolowanych przez głównego akcjonariusza firmy Michała Sołowowa. Zdaniem analityków zwykle transakcje odkupu udziałów od głównego akcjonariusza spółki budzą podejrzenia. Do tego dochodzą pogarszające się wyniki Rovese i brak informacji kierowanej do rynku ze spółki. Inwestorzy nie mają zaufania do firmy – oceniają eksperci.

Udany koniec nieudanego miesiąca

Tegoroczny maj wielu inwestorów zaliczy do bardzo nieudanych. Nie dziwić więc może brak klasycznego „strojenia okien” w ostatni dzień miesiąca by poprawić wyniki. Są one tak złe, że nie było sensu ich poprawiać, wręcz przeciwnie, można było nawet je pogorszyć, by baza pod kolejny miesiąc była niska. Taka logika przyświecała wielu rynkom zagranicznym, ale nie GPW, gdzie od początku tygodnia obserwujemy relatywną siłę i dzisiejszy dzień nie był tutaj wyjątkiem.

KGHM odkrywa bogate zasoby platyny i palladu w Kanadzie

Pierwszy sukces KGHM po przejęciu Quadry. Wstępne wyniki poszukiwań na kanadyjskim złożu Victoria potwierdziły występowanie dużych ilości platyny i palladu. – To małe złoże, ale bogate, więc ekonomicznie uzasadnione – ocenia prezes koncernu, Herbert Wirth.

Napięcia w Tokio

Stopniowo wzrastająca aprecjacja jena wobec do innych walut majors w ciągu ostatnich dwóch miesięcy bez wątpienia podnosi ciśnienie polityków w Tokio. Od połowy marca jen umocnił się o ponad 5% stosunku do dolara, a jeszcze bardziej imponujące wyniki osiągnął w parach z: euro (7% na plus), koreańskim wonem (8%) i dolarem australijskim (10% zysku).

Arctic Paper oczekuje ponad 800 tys. ton sprzedaży

Arctic Paper oczekuje, że jego sprzedaż przekroczy w bieżącym roku 800 tys. ton papieru – poinformował podczas konferencji prezes spółki Michał Jarczyński. Wyniki II kwartału będą zdaniem prezesa na stabilnym poziomie mdm.

Dobre wyniki Arctic Paper S.A.

Arctic Paper S.A. wypracował w I kwartale 2012 roku przychody w wysokości ponad 680,4 mln zł, czyli o 7,2 proc. wyższe niż w analogicznym okresie 2011 roku, oraz wynik EBITDA wynoszący ponad 53,7 mln zł, czyli wyższy o 76,2 proc. od osiągniętego rok wcześniej. Jednocześnie zysk operacyjny w I kwartale 2012 roku sięgnął 23,3 mln zł, co oznacza wzrost o 165 proc., natomiast zysk netto wyniósł ponad 9,6 mln zł wobec straty w tym samym okresie roku poprzedniego.

Wyniki Bumechu po I kwartale 2012 r.

Skonsolidowane przychody Bumechu (GPW: BMC) wyniosły w I kwartale 2012 r. 25,7 mln zł, wzrastając o 19 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. EBITDA osiągnęła poziom 7,1 mln zł (wzrost o 30 proc. rok do roku). Bumech zakończył I kwartał skonsolidowanym zyskiem netto w wysokości 1,8 mln zł.

Wyniki KGHM zgodny z konsensusem

– Jednostkowy zysk netto KGHM w pierwszym kwartale 2012 roku spadł do 1,405 mld zł z 1,958 mld zł w pierwszym kwartale 2011 roku i był zgodny z konsensusem na poziomie 1,391 mld zł.

Zysk Asseco Poland lepsze od oczekiwań

Zysk netto i operacyjny grupy Asseco Poland za I kw. 2012 r. okazały się lepsze od oczekiwań, głównie za sprawą wyższej od spodziewanej marży operacyjnej w spółce matce, która zneutralizowała spadek marży operacyjnej w Formula Systems. Rynek w poniedziałek może lekko pozytywnie przyjąć wyniki informatycznej grupy – uważają analitycy.

Zysk Asseco Poland lepsze od oczekiwań

Zysk netto i operacyjny grupy Asseco Poland za I kw. 2012 r. okazały się lepsze od oczekiwań, głównie za sprawą wyższej od spodziewanej marży operacyjnej w spółce matce, która zneutralizowała spadek marży operacyjnej w Formula Systems. Rynek w poniedziałek może lekko pozytywnie przyjąć wyniki informatycznej grupy – uważają analitycy.